WhatsApp Image 2019 04 09 At 144732 2

VOLVO ARIZA TESPİT CİHAZI

Ekibimiz tarafında Volvo S90 araçda Autel arıza tespit cihazı  ile tüm modüllere arıza tespiti yapıldı. CEM, ECM, BCM, DIM, ASDM modüllerinin hepsine sıkıntısız bir şekilde bağlanarak arıza okuma ve silme ve özel fonksiyon işlemleri gerçekleştirdi. Bunun dışında autel arıza tespit cihazları ile Volvo marka araçlar da adaptasyon kalibrasyon, canlı değerleri görüntüleme ve online işlemler başarı bir şekilde  yapılabilmektedir.

Scania Beyin

SCANİA BEYİN TAMİRİ

ECU ( Elektronik Kontrol Ünitesi ) araçların beyni olarak tabir ettiğimiz sistemlerin kontrol edilmesini sağlayan bir parçadır. Motor beyni anlamını da gelmektedir. Bazı araçlarda ECM veya PCM olarak da bilinmektedir.

AUTEL ARIZA TESPİT CİHAZI İLE FEEDBACK( GERİ BİLDİRİM ) GÖNDERME

AUTEL ARIZA TESPİT CİHAZI İLE FEEDBACK( GERİ BİLDİRİM ) GÖNDERME

 

Öncelikle , Autel arıza tespit cihazının geri bildirim, Feedback gönderme ekranı sayesinde iletişim kuramadığınız araçlarla iletişim kurabilir, yapmak istediğiniz işlemi cihaz menüsüne ekletebilirsiniz.

Autel kullanıcıları herhangi bir problem ile karşılaştıklarında aşağıdaki gibi firmaya bildirim gönderebilirler. Bu sayede gerekli altyapı sağlandıktan sonra cihaz içerisine gelen güncelleme ile aynı işlemi yapmamıza olanak sağlamaktadır.

HİDROLİK DİREKSİYON NEDİR ?

HİDROLİK DİREKSİYON NEDİR ?

Hidrolik direksiyon yaygın olarak kullanılmaktadır ve direksiyonun yardımcı sistemidir. Direksiyonun daha kolay hareket etmesi için hidrolik yağ basıncına bağlıdır. Yeni model araçlar da hidrolik direksiyon sistemi yerine elektrikli direksiyon sistemine geçilmektedir.