Mar Dinamosu

MARŞ DİNAMOSU (MOTORU) ARIZASI VE TAMİRİ

by Super User

Aracın motoruna ilk hareketi veren parça Marş dinamosudur. Araca binip kontağı çevirdiğiniz zaman bataryadan alınan elektrik gücü harekete geçer volant üstündeki dişliler döner ve aracın motorunun çalışmasını sağlar. Kontağı bıraktığınız zaman görevi biter ve volanta hareket veren dişliyi geri çekip durur. Aracı tekrar çalıştıracağınız zamana kadar herhangi başka bir görevi bulunmaz.

Maxisys Adas

ÖN CAM DEĞİŞİMİ SENSÖR KALİBRASYONU GEREKTİRİR Mİ ?

by Super User

Şerit değiştirme uyarısı? Çarpışma Uyarısı Sistemi? Adaptif Hız Sabitleyici?

Birçok yeni aracın sahip olduğu bu yüksek teknoloji özellikleri, araç ve sürücü güvenliği için tasarlanmıştır. Bu hassas sistemler ön camınızdan geçen kameralara ve lazer sensörlere vasıtasıyla çalışır. Aşağıda, bu Gelişmiş Sürücü Yardım Sistemleri (ADAS) ile ilgili daha fazla bilgi bulunmaktadır.

N Cam Deiimi

Ön Cam Değiştirme Sonrası Sensör Kalibrasyonu Neden Yapılmalı?

by Super User

ADAS Ön cam değişimi kalibrasyonu

Ön camı değişiminde daha fazla masraf, sonrasında daha az problem yaşanmasını sağlar.

Ön cam değişimine çok para vermek istemiyor musunuz? O zaman yeni model araç almamanızı öneriyoruz. Tüm teknolojik gelişmelerde olduğu gibi, gelen yeniliklerle beraber yeni maliyetler de eklenmektedir. Ön camınız size sadece büyük bir cam parçası olarak gelebilir ama bu cam parçası yeni araçlarda ileri teknolojiyle donatılmaktadır. Bu makalede biz bu durumun sebeplerini açıklayacağız ve makalenin sonunda ekstra maliyetin normal olduğunu anlayacaksınız.