Autel arıza tespit cihazları binek ve hafif ticari araç gruplarında kendini ispatlamış, tüm marka ve model araçlarda ileri seviyede diagnostik işlem sağlamaktadır.

Fiat Chrysler araç gruplarında 2017 yılında araçlarda bulunan Security Gateway Module (SGW) yani Güvenli Ağ Geçidi Modülü aşamalı olarak 2018, 2019 ve 2020 model araçlarda standart donanım olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu modülün kullanım amacı, servis cihazının araca bağlandığı zaman Security Gateway Module üzerinden diğer modüllere erişim yapmasını sağlamaktır. Böylelikle Fiat Chrysler tarafından onaylanmamış diagnostik cihazlar, aracın elektronik altyapısına erişemeyecek ve arıza okuyup silme dahil hiçbir işlemi yapamayacaktır. Bu nedenle universal arıza tespit cihazlarının geneli Fiat Chrysler araç gruplarında bağlantı problemi yaşamaktadır.

Autel diagnostic cihazları Fiat Chrysler tarafından onaylanmıştır. Bu araçlar için tasarlanmış 12+8bağlantı kablosu ile araç içerisindeki modüllere erişim sağlanabilmektedir. Autel arıza tespit cihazı sayesinde bağlantı sağlamak oldukça kolaydır.

Genel olarak universal arıza tespit cihazları ile yeni model araçlara giriş yapıldığı zaman Security Gateway başlangıç modülü araçtaki modülleri kısıtlayacaktır, modüllerin tamamına erişimi engelleyecektir.

 

2017 Fiat Chrysler araçlarının % 20’si
2018 Fiat Chrysler araçlarının % 50’si
2019 Fiat Chrysler araçlarının % 90’ı
2020’ye kadar Fiat Chrysler araçlarının tamamında Security Gateway standart donanım olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Autel’in üretmiş olduğu 12+8 pin bağlantı kablosu sayesinde Autel arıza tespit cihazları ile 2017, 2018, 2019 ve 2020 sonrası modellerdeki Fiat Chrysler araç gruplarında tüm arıza tespit, programlama ve kalibrasyon işlemleri yapılmaktadır.

Autel 12+8 Kablo: Autel MaxiSys MS908, Autel Elite, MaxiSys MS906 MaxiCOM MK906 / MINI MS905 modelleri ile uyumludur.