Mercedes arıza tespitcihazı Mercedes özel ve yetkili servislerde kullanılan arıza tespit cihazıdır. Mercedes arıza tespit cihazı ile Mercedes motoru kullanan tüm araç gruplarına bağlanabilmektedir. Binek, hafif ticari, kamyon, otobüs, cobüs gibi Mercedes araç gruplarına bağlanmaktadır.

Mercedes arıza tespit  cihazı elektronik kontrol modüllü Euro4, Euro5 – Euro 6 araçlarda kullanılmaktadır.

-DPF rejenarasyonu yapma veya devre dışı bırakma.

-Mercedes’in tüm vasıtalarında araç sistem parçalarının aktif edilmesini sağlama.

-Mercedes yetkili servisinden alınacak şifre ile, araç üzerinde online kodlama yapma.

-Adblue hata çözümleri

-Mercedes ağır vasıta araçlarda hız limiti özelliği bulunan kamyonlarda hız limiti ayarlama işlemi

Arıza kodu okuma ve silme ( Mercedes araçları üzerinde var olan tüm beyinlerde arıza kodlarını okuyabilir ve arızaların nereden kaynaklandığını bu arızanın nedenini ve tamir konusunda yönlendirmelerde bulunur )

-Canlı değerleri ve araç verilerini görüntüleme ( Bağlantı kurulan tüm aralarda anlık canlı değerleri ve verileri sorunsuz bir şekilde görmenize olanak sağlar. Araç üzerindeki Akü voltaj, yağ seviyesi, motor kodu vs. gibi bütün sensör değerlerine ulaşabilirsiniz.)

-SCN kodlama (Online ve offline olarak scn kodlama işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.)

– Adaptasyon ve Kalibrasyon (Onarımını yaptığınız veya değişim yaptığınız parçaları araca tanıtma işlemleri olarak yapılabilmektedir.)

-Adblue çözümleri  (adblue işlemlerini iptal edip tekrar devreye sokabilirsiniz. Bu sayede aracınız çekiş performansını kaybetmeyecektir.)

ve daha birçok işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.