Mercedes SD Connect C4 ve SD Connect C5 arıza tespit cihazları diagnostik açısından en gelişmiş ve en iyi arıza tespit cihazları arasında yerini almaktadır. Bu cihazlar ile Mercedes’in ağır vasıta, hafif ticari ve binek araçlarına müdahalede bulunabilir arıza tespit işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Mercedes SD Connect C4 Özellikleri

-Arıza kodu okuma ve silme (Mercedes araçları üzerinde var olan tüm beyinlerde arıza kodlarını okuyabilir ve arızaların nereden kaynaklandığını bu arızanın nedenini ve tamir konusunda yönlendirmelerde bulunur.)

-Canlı değerleri ve araç verilerini görüntüleme (Bağlantı kurulan tüm aralarda anlık canlı değerleri ve verileri sorunsuz bir şekilde görmenize olanak sağlar. Araç üzerindeki Akü voltaj, yağ seviyesi, motor kodu vs. gibi bütün sensör değerlerine ulaşabilirsiniz.)

-SCN kodlama (Online ve offline olarak scn kodlama işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.)

– Adaptasyon ve Kalibrasyon (Onarımını yaptığınız veya değişim yaptığınız parçaları araca tanıtma işlemleri olarak yapılabilmektedir.)

-Adblue İptali (adblue işlemlerini iptal edip tekrar devreye sokabilirsiniz. Bu sayede aracınız çekiş performansını kaybetmeyecektir.)

 

   

Mercedes SD Connect C5 Özellikleri

C5 cihazı elektronik kontrol modüllü Euro5 – Euro 6 araçlarda kullanılmaktadır.

Hata kodu okuma ve silme

-Mercedes’in tüm vasıtalarında araç sistem parçalarının aktif edilmesini sağlama

-Mercedes yetkili servisinden alınacak şifre ile, araç üzerinde online kodlama yapma

-Adblue iptal işlemi

-Mercedes ağır vasıta araçlarda hız limiti özelliği bulunan kamyonlarda hız limiti ayarlama işlemi

Mercedes arıza tespit cihazı C4 ve C5 2020 model araclar dahil baglanır euro 5 veya 6 fark etmeksizin.