Ozon Jeneratörü Nedir? Ozon Jeneratörü Kullanım Alanları ve Faydaları Nelerdir?
29 Mayıs 2021 Cumartesi

Ozon Jeneratörü Nedir? Ozon Jeneratörü Kullanım Alanları ve Faydaları Nelerdir?

OzonJeneratörü Nedir? Ozon Jeneratörü Kullanım Alanları ve Faydaları Nelerdir?

Ozon gazı dünyada bilinen en güçlü ve doğal dezenfektandır. Ozon jeneratörü ortamda bulunan virüs, mantar, bakteri ve yerleşmiş kötü kokuları dezenfekte etmek için kullanılır. İçinde bulunan ortamda sterilizasyon sağlar.

Ozon jeneratörünü evinizde, iş yerinizde, araçlarınızda ve aklınıza gelebilecek birçok çalışma alanında güvenle kullanabilirsiniz. Okul, otel, hastane, eczane, market, kafe restaurant gibi yeme içme yerleri, otomobil otobüs kamyon gibi her araç türünde, konutlar,

fabrikalar, araç bakım yıkama servisleri, barınaklar, çiftlikler, seralar ve bunun gibi birçok alanda dezenfeksiyon sağlamak için ozon jeneratörünü tercih edebilirsiniz. Ama dikkat edilmesi gereken nokta ozon jeneratörü çalıştırıldığında ortamda hiçbir canlı bulunmamalıdır. Ve içeriye dezenfekte işlemi bittikten en az bir saat sonra ve ortam havalandırıldıktan sonra girilmelidir.

Ozon jeneratörünün ortamın büyüklüğüne göre çalışma süreleri bulunmaktadır. Metrekareye göre önerilen süreler aşağıdaki gibidir. Ama uygulama sonunda istenen verim alınamadıysa kokular geçmediyse süreyi uzatabilir ya da uygulamayı tekrar edebilirsiniz.

1 m² - 20 m² = 10 dk

21 m² - 40 m² = 20 dk

41 m² - 75 m² = 30 dk

76 m² - 100 m² = 60 dk

101 m² - 150 m² = 120 dk


Ozon jeneratörü kullanımı oldukça kolaydır. Öncelikle tüm kapı ve pencereleri kapatın. Cihaz üzerinde zamanlayıcı bir tuş bulunmaktadır. Çalıştırılacak ortamın büyüklüğüne göre zaman ayarı yapılır ve cihaz çalıştırılır ve ortam derhal terkedilir. İçerde insan evcil hayvan gibi canlı bulunmamasına özellikle dikkat edilir. Jeneratör ayarladığınız sürenin sonunda kendiliğinden kapanacaktır. Sonrasında ortamı havalandırarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Ozon gazı doğal bir dezenfektan olduğu ve herhangi bir kimyasal içermediği için geride kalıntı bırakmaz, bu yüzden güvenle kullanabilirsiniz.

Cihaz doğal yolla üretilen ozon ile ortamdaki kötü hava moleküllerini parçalar ve tekrar oksijen üretir. Özellikle içinde bulunduğumuz dünyayı etkisi altına alan korona döneminde herkesin tercihi olmuştur. Siz de bu riski en aza indirmek, ortamdaki virüslerden bakterilerden korunmak ve kendinize temiz bir hava sahası oluşturmak için Launch Ozon Jeneratörünü güvenle kullanabilirsiniz.

Sizlerde Ozon Jenaratörü hakkında ya da farklı bir konu da bilgi almak istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir, Nitro Mekatronik Forum Sayfası üzerinden bilgi edinebilirsiniz.  

 

Yorumunuzu bırakın