Wabco Arıza Tespit Cihazı Nedir? ı ( Wabco Dorse Abs, Ebs , Ecas Arıza Tespit Cihazı)

Wabco arıza tespit cihazı Wabco marka fren veya süspansiyon sistemi kullanan kamyon, otobüs, dorse / treyler vb araçlar da ABS, EBS, TEBS, ECAS sistemlerde arıza tespiti, canlı değer ölçümü ve parametre değişimi ile kalibrasyon yapabileceğiniz bir cihazdır.

Dorse Arıza Tespit Cihazı Nerelerde Kullanılır?

Wabco Arıza tespit cihazı ile Dorseler de fren sistemlerini kontrol edebileceğiniz profesyonel bir fren test cihazıdır. Arıza kodu okuma silme ve dorseler de fren bar ayarı yapmakta kullanılmaktadır.
Balatası bitmemiş fakat zayıf tutan frenleri güçlendirebilirsiniz veya freni normalden fazla tutan aracın frenlerini normal seviyeye getirebilirsiniz. Aracın fren tepki süresini uzatıp kısaltabilirsiniz. Çekici ve dorsenin fren ayarlarını üzerindeki yüke göre en ideal şekle getirip şöförün araç kullanımındaki frenlerden doğacak riskleri en aza indirebilirsiniz.

Wabco cihazının desteklediği fren sistemleri neledir?

  • ABS C
  • ABS D
  • ABS D +
  • TEBS
Wabco arıza tespit cihazı yazılımı nedir?

Wabco cihazının yazılımında birden fazla program mevcuttur. 5.41.0 Versiyon kurulumu yapılmaktadır. Dil desteği %60-70 Türkçedir.
Kurulan Programlar ; ABS C ISO , ABS D Hydraulic, ABS D+, ATC Coach, ATC KWP, EBS Bus Standard, EBS CBU MAN, EBS EPBMB Truck, EBS Euro, ECAS 4X2 S2000, ECAS Bus A, ECAS BUS Citaro, ECAS CAN2,ECAS ENR MB TRUCK, ECAS Truck JED, ECAS Truck KWP K, EPB Bus, EPS, HBS AddOn-E, IVTM, MTS, TCE, TEBS, TEBS-E v2.50, TEBS-E v4.00, TEBS-E v4.10, TEBS-E v5.00 , VCS II, VCS, ZBR2

https://www.youtube.com/watch?v=315UKTmCBjQ