Nitro Mekatronik Elektronik - Beyin Tamir Kursu ve Chiptuning Kursu Merkez Ofislerimizde Devam Ediyor...
14 Kasım 2021 Pazar

Nitro Mekatronik Elektronik - Beyin Tamir Kursu ve Chiptuning Kursu Merkez Ofislerimizde Devam Ediyor...


Nitro Mekatronik Elektronik - Beyin Tamir ve Chiptuning Kursları  Adana Merkez Ofislerinde devam ediyor.

3 gün süren kurslarda katılımcılara beyin tamiri, beyin tamiri işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar, beyin tamiri için gerekli ekipmanlar ve araç diagnostik sistemlerine dair ve daha farklı bir çok konuda ayrıntılı olarak teorik ve uygulamalı eğitimler verilmektedir.

Katılımcılar için eğitim içeriği uygulamalı ve teorik olarak 2 bölümden oluşmaktadır. Kurs içeriği ayrıntıları ise şöyledir:

1.Obd ( On Board Diagnostics ) Nedir ? Ne işe Yarar ?

Doğrudan araç ile iletişimi sağlayacağınız tüm araçlarda zorunlu hale getirilen sokete OBD adı verilmektedir. Bu soket üzerinden aracın enjeksiyon sistemini içeren haritaları okunabilir ve aynı zaman da yazılabilir.

2.Ecu Nedir ?

ECU temel olarak araç içerisinde yer alan bilgisayardır. Bilgisayarın çalışma sisteminde olduğu gibi bileşenlerin bileşenlerini içerisinde barındırmaktadır.

 • RAM (Rasgele Erişim Belleği)
 • ROM (Salt Okunur Bellek), iki bölüme ayrılmıştır.
 • EEPROM (Elektrikle Silinebilir Programlanabilir ROM)
 • FLASH olarak da bilinen EPROM (Silinebilir Programlanabilir ROM)
 • Hesaplama sistemi olan CPU (Merkezi İşlem Birimi)
 • Bileşenler birlikte çalıştırılarak, FLASH'da saklanan bir yazılımın okunmasına izin verebilir.


Oldukça gelişmiş olan bu sistem, bugün çoğunlukla CAN-BUS olan ortak bir dil kullanarak  iletişim kurmak zorundadır.

Nitro Mekatronik firması olarak katılımcılara beyin tamir kurslarında OBD, CANBUS, Araç Elektroniği, Ecu Programlama Cihazlarının kullanımı ve kronik hatalar araç başında uygulamalar ile gösterilmektedir.

Oto Elektronik ve Beyin Tamir Kursu Eğitim Programını Düzenlenmesinde ki Amaç Nedir?

Düzenlenen Beyin Tamir Kursları ile Oto Elektronik Sektörün de yer alan ya da bu alanda kendine yön vermek isteyen paydaşlarımıza iş akışı diagramları ve elektronik sektörünün dinamikleri hakkında bilgilendirmektir.

 Toplamda Kaç Saatlik Bir Eğitim Olmaktadır ve Beyin Tamir Kursu Ne Zamanlar Yapılmaktadır? 

Beyin tamir kursu toplamda Günlük 5 saat olmak üzere toplamda 15 saat 3 gün sürmektedir. Eğitim takvimi aşağıda yer almakta olup eğitimler Adana Merkez Ofislerinde düzenlenecektir.  Kayıt butonu ile ücretsiz kayıt yaparak ekibimizin sizleri detaylı bilgilendirmek için aramasını sağlayabilirsiniz. 


Otomotiv Elektronik Kursu Nerede Düzenlenmektedir?

Otomotiv Elektronik Kursu Adana'da bulunan Merkez Ofislerinde düzenlenmektedir.

"Onur Mahallesi Turhan Cemal Beriker Bulvarı Kiza İş Merkezi A2 Blok No:437/3F Seyhan / Adana"

Otomotiv Elektronik ve Beyin Tamir Kurs Eğitim İçeriği

Teorik eğitim kapsamın da katılımcılara:

 • Beyin nedir?
 • Beyin sensör arasındaki ilişki nedir?
 • Canbus nedir ve nasıl çalışır ?
 • İmmo nedir ve nasıl çalışır ?  gibi soruların ve daha birçok farklı sorunun cevabı sunulmaktadır.

Uygulamalı eğitim kapsamın da katılımcılara:

 • Binek ve Ağır Vasıta Araçlarda Flex Ecu Programlama Cihazı ile Flash, Eproom okuyarak Partikül (DPF) , Egzoz Geri dönüşüm valfi (EGR) , Adblue , Oksijen Sensörü , Hata Kodları (DTC)  Çözümleri ve Chiptuning uygulamaları
 • Autovei Ağır Vasıta beyin programlama cihazı ile Mercedes Euro 5 ve Euro 6 araçlarda IMMO OFF , FR,MR Eşleştirme ,Euro 6 hız limiti uygulaması, chiptuning , EGR ve DPF çözümleri
 • Beyin (ECU) üzerinde Osiloskop ve Multimetre Kullanımı , Devre Takibi , Sensör Testi
 • Cpt Airbag programlama cihazı ile airbag beyinleri üzerinde kaza resetleme işlemleri
 • Dsg Şanzıman Test Cihazı ile DQ200 Mekatronik tamiri ve FLEX Ecu Pogramlama Cihazı ile DQ200 şanzıman kartı klonlama işlemi
 • İoterminal Ecu Programlama Cihazı ile BSI, BCM, motor beyinleri okuma ve yazma işlemi

 

Beyin tamir kursu ücretleri nedir?

Nitro Mekatronik firması olarak Web sitelerimiz, Forum Sayfalarımız, Youtube Kanalımız ve Sosyal Medya Hesaplarımız (Facebook-Instagramüzerinden otomotiv servis bakım sektöründe faaliyet gösteren iş ortaklarımız için otomotiv sektörüne dair ürün ve hizmetlerin tümü için detaylı kullanım içeriklerini sizlere sunuyoruz.

Uygulamalı yüz yüze eğitimde ise en az 5 tane birbirinden farklı kapsamları bulunan Arıza Tespit Cihazı, Ecu Programlama ve Ecu Tamir cihazı Ecutest KF-1500 cihazlarını deneyimleme ve etkili şekilde ünitelerin kullanımlarını öğrenme fırsatına sahip oluyorsunuz.

Eğitim ücreti  EcutestKF-1500 Beyin Test Simülatörü, DPF Temizleme Makinesi alan  katılımcılarımızdan eğitimden ücretsiz faydalanacaklardır. 

Sizlerde eğitim hakkında detaylı bilgi almak istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da aşağıda yer alan takvimden size uygun olanı seçip KAYIT OL BUTONUNA tıklayarak  ekibimizin sizleri aramasını sağlayabilirsiniz.

KAYIT OL


Yorumunuzu bırakın

Yorumlar (2)

a
ali osman | 2 yıl önce
EĞİTİM

Aldığımız eğitim den ve donanımlı, konusuna hakim kadrodan gayet memnun kaldım. Kısa zamanda alınan bu geniş kapsamlı programın ve aktif araç üstündeki pratiğin faydası çok önemli. Konusunda uzmanlaşmak isteyenler için bütün ekipmanıyla her şeyi bulabilecekleri doğru adres olduğunu söyleyebilirim. Detaylı eğitimler olması durumunda tekrar katılmayı düşünürüm. Eğitim verenlerin donanımı ve bilgi aktarımı için kendilerine teşekkür ederim. Manisa dan başarılar dilerim

Y
Yusuf | 2 yıl önce
Eğitim

Gayet verimli bir kurs oldu hiç bilmeyenlere güzel bir yol gösteriliyor bu sayede neler yapacağınız kendinizi nasıl geliştireceğinizi anlıyorsunuz kursları herkese tavsiye ederim+100