Dünya Markası Autocom ile Güçlerimizi Birleştirdik!
8 Temmuz 2021 Perşembe

Dünya Markası Autocom ile Güçlerimizi Birleştirdik!

Dünya Markası Autocom ile Güçlerimizi Birleştirdik!

Kurulduğumuz tarihten bu güne geçen 12 yıllık deneyimimiz ve kendimize edindiğimiz ilkelerimizden şaşmadan  siz değerli dost ve müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

Geldiğimiz noktada sizlere kesintisiz hizmet vermek ve çözümler sunmak amacı ile var gücümüzle çalışmaktayız.

Ülkemizde gelişen otomotiv endüstrisine katkı sağlayan, sektörün köklü çözümler üreten en eski firmalarından olan, İsveç menşeili Autocom firması ile sağladığımız antlaşmayı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Nitro Mekatronik A.Ş. olarak yaptığımız işbirliği sonucunda Autocom Diagnostic Partner AB firması ile Türkiye Distribütörlüğünü  üstlenmiş bulunmaktayız.

Autocom 1990’lı yıllarda piyasaya girmiş, sektörün ilklerinden olan dünya genelinde oldukça fazla kullanıcıya sahip olan bir arıza tespit cihazı firmasıdır.

Autocom odak noktası olan arıza tespit cihazları üretiminden hala vazgeçmemiş ve ön planda tutulan bir firmadır.

Yeni geliştirdiği teknolojilerle çok yakında Türkiyede birçok garaj ve serviste hizmet vermeye başlayacaktır.

Diğer cihazlara göre fark yaratan özelliklere gelecek olursak yeni ara yüz olan Autocom ICON ile Autocom araç analizi ve ekspertizi yapmamıza imkan sağlayan CARS ID menüsü ile fark yaratmaya hazırlanıyor.

Araçların geçmiş kilometre bilgilerini, servisinize gelen bir aracın çalıntı olup olmadığını tespit edebileceğiniz, ECU Ekspertizi yapabileceğiniz, kontrol ünitelerine müdahale edilip edilmediğini analiz eden bir menü karşımıza çıkıyor.

Aynı zamanda OEM cihaz üreticileri arasında dünyada bir ilki gerçekleştiren Autocom dün yayınladığı güncelleme ile birlikte özellikle İtalyan markalarında karşımıza çıkan Security Gateway modülüne müdahale edebilecek anlaşmalar imzalamış ve bu anlaşmalar sayesinde Security Gateway modülündeki arızaları tespit etmemize, kalibrasyon ve adaptasyonları gerçekleştirmemize olanak sağlayacaktır.

Peki nedir bu Security Gateway Modülü (SGW) ?

Günümüz araçları çok büyük miktarda elektronik veri içermektedir ve bu bilgilerin potansiyel siber saldırılardan ve bilgisayar korsanlığından korunması gerekmektedir.

Bir aracın güvenlik sistemine yasa dışı izinsiz giriş yapılması, arızalara neden olabilir ve güvenlik işlevlerini etkileyebilir.

Hatta yollarda ölümcül kazalara bile neden olabilir.

Birçok araç üreticisi, yetkisiz erişimi önlemek için araçlarını tanısal Güvenlik Ağ Geçidi yani Security Gateway (SGW) ve güvenlik duvarları ile korumaya başladı.

SGW kullanan araç üreticilerinin sayısı gün geçtikçe artacaktır.

Autocom ICON cihazı bu güncelleme sayesinde Security Gateway olan araçlarda arıza tespiti, adaptasyonlar ve servis aralığı sıfırlama gibi birçok fonksiyonu yerine getirebilecek.

Şuan FCA ve Mercedes grubu ile bu anlaşmayı sağlayan Autocom güncellemeleri ile birlikte bu sürece VAG, Renault ve diğer markalarla ilerleyecektir.

Autocom ICOM cihazında bulunan Security Gateway SGW sistemi çözümünün atölyeler için faydası nelerdir ?

  •         Güvenli ve anlaşmalı çözümler sağlamaktadır.
  •         OEM cihazlarla %100 doğru verilere erişim sağlanacaktır.
  •         Daha fazla araçta diagnos ve servis işlemlerini yapabilecektir.
  •         Yasal, doğru ve sorunsuz tespit imkanı sunacaktır. 

    

Yorumunuzu bırakın