ELEKTRONİK KONTROL MODÜLÜ (ECU-ECM) ONARIM KURSLARI TAMAMLANDI!
12 Nisan 2021 Pazartesi

ELEKTRONİK KONTROL MODÜLÜ (ECU-ECM) ONARIM KURSLARI TAMAMLANDI!

itro Mekatronik tarafından üretilen ECUTEST KF1500 Beyin-ECU Tamir ünitesinin kullanımı, sağladığı vakit ve bütçe tasarrufu üzerine Nitro Mekatronik AR&GE ekibi tarafından teori ve uygulamalı eğitimlerin birisi daha başarıyla tamamlandı.


Eğitim 9.04.2021 tarihinde başlayıp 3 gün 15 saat sürdü ve eğitimi katılan iş ortakları eğitimlerini tamamlayıp sertifikalarını teslim aldı.


Teorik eğitim seansında katılımcılara; ECU çalışma sistemi, ECU ile sensör arası iletişim, CANBUS çalışma prensipleri, Can Analyzer Kullanımı, EPC Katalog (şema okuma), Jaltest şemaları, parça numaraları ve IMMO kullanımı gibi geniş kapsamlı bir eğitim programı uygulanmıştır.

Uygulamalı eğitim seansında ise katılımcılara Flex cihazı ile beyin okuma ve yazma (Ford Cargo ve Man), Scania Xcom ile parametre değişimi, multimetre kullanımı, osiloskop eğitimi, komponent ölçümü ve testleri, sensörlerin çalışma prensipleri, Ecutest KF1500’ün  kullanımı, ECU üzerinde devre takibi, arıza tespit cihazı ile ECU bağlama işlemleri, ECU kapağı açılmadan sensör testi yapılması ve parça değişimi konuları uygulamalı olarak aktarılmıştır.


Katılımcılar bu eğitim ile ECUTEST ile Ford Cargo Euro 3 ve 5, Scania Euro 5, Mercedes Euro 5, Iveco Strailes Euro 3 beyinleri üzerinde yapılan işlemleri gözlemleme fırsatı elde etmiştir.

Nitro Mekatronik olarak devam edecek eğitim seminerleri ile otomotiv sektöründe yer alan paydaşlarına portföyünü geliştirme, ek gelir kaynağı yaratma fırsatı sunmayı amaçladık.


Ekonomik ve sosyal gündemlerin yoğun geçtiği 2021 yılında sektör paydaşlarımızla organize ettiğimiz bu eğitimler, covid-19 pandemisi ve ekonomik dalgalanmaların verdiği zararı ortadan kaldırmak için iş ortaklarımıza önemli bir fırsat sunuyor.

 

Sizler de kontenjanlarla sınırlı olan bu eğitime katılmak için 0850 755 02 30 santral numaramız üzerinden taleplerinizi iletebilir, müşteri temsilcinizle eğitim dönemlerini planlayabilirsiniz.

 

Yorumunuzu bırakın