VAG-COM VCDS VE BMW ENET CİHAZLARI KULLANIM VE EĞİTİMİ
14 Ocak 2021 Perşembe

VAG-COM VCDS VE BMW ENET CİHAZLARI KULLANIM VE EĞİTİMİ

ENET ve VCDS kullanımına dair eğitimler başlamıştır.

Günümüz teknolojisinde araç firmalarının yüzlerce model aracı ve donanım seviyesi bulunmakta.

Bu araçların dünyanın dört bir yanına gönderildiğini göz önüne alırsak üretim bandından çıkan her aracın aynı özelliklere sahip olması beklenemez.

Üretim bandında tek çeşit olarak üretilen beyinler farklı donanım seviyelerine ve gönderileceği ülkeye bağlı olarak konfigüre edilir.

Araçların OBD soketleri üzerinden çeşitli cihazlar aracılığı ile bu konfigüre edilmiş beyinlerin parametreleri ve adaptasyonları değiştirilebilir.

VAG Grubu olarak tabir edilen VOLKSWAGEN, SKODA, SEAT, AUDI ve BMW araç grubuna, E-NET ve VCDS cihazları yardımı ile kodlama yapılabilmektedir.

Müşteri bazlı işlevsel ve görsel olarak aracın pek çok beyin fonksiyonu kodlanabilmekte olunup başlıca açılabilen özellikler şunlardır:

Kontak açılışında ibrelerin sona kadar gidip gelmesi, aracı kilitleyip açmada korna ile onay sesinin aktifleştirilmesi, Alarm kodlamasının yapılması, teyp ve kadranda görsel temaları değiştirebilme, modül ile yapılan Amerikan park kodlamasının parça montajı yapılmaksızın ayarlanması, Start/Stop Fonksiyonun deaktif edilmesi gibi kodlamalar gerçekleştirilebilmektedir.

Bu araç gruplarını kapsayan ve işlem uygulama esnasında OBD portu kullanılan programlar araçların beyin elektroniğine zarar vermesi söz konusu değildir.

Orijinal cihazların programlama algoritmasında aracın beyin yapısı bulunmakta olup, gönderilen kodun test işlemi öncelikle gerçekleşmektedir.

Kullanıcı isteğine bağlı kişisel istekleri karşılayabilen ve çok yönlü olan bu programlar otomotiv sektöründe bulunan ve bu araçlara ait müşterileri olan tüm merkezlere gereklidir.

VCDS ve E-NET programlama sistemlerinde kodlama haricinde diagnostik de yapılabilmektedir.

Araçların modüllerine ait arıza okuma, arızanın hangi kilometre, hangi devir ve saatte verdiğini detaylı olarak görebilme imkanı sunar.

Chiptuning uygulanan araca, araç hareket halindeyken anlık üretilen beygir/tork verilerini görebilme, motor sıcaklığı, yağ sıcaklığı gibi pek çok aracın motor bilgilerine anlık ulaşım imkanı sağlamaktadır.

Bu kodlamaları ve diagnostik hizmetini diğer programların yapabilmesi mümkün fakat hız, işlevsellik ve kullanım rahatlığı olarak VCDS ve E-NET üzerinden kodlanan ve kontrol edilen araçlar çok hızlı bir şekilde çözüme ulaşabilmektedir.

VCDS ve E-NET kullanımı günümüzde hızla gelişip yaygınlaşmaktadır.

Kablo  üreticilerinin desteği ve sürekli olarak güncelleme getirerek yeniliklere açık olması bu bağlantı tiplerini kullanmanın ne kadar doğru bir seçim olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Nitro Bilişim olarak VCDS VAG Grubu Araç programlama ve BMW E-NET programlama hakkında kablo satışı ve yazılımsal anlık destek vermeye başlamış bulunmaktayız.

Sizde yeniliklere ayak uydurmak ve VAG, BMW grubuna bu programları kullanmak istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilir, detaylı bilgi için iletişim adreslerimiz üzerinden bizlerle irtibata geçebilirsiniz.


VCDS ve ENET cihazlarına dair eğitimler verilmeye bağlanmıştır.

Ayrıntılı bilgi için;

0 850 755 02 30

Yorumunuzu bırakın