Ecu Tuning ve Chip Tuning yani araç beyin programlama aslında hepsi aynı şeyleri temsil etmektedir. Araba beyni üzerinden yapılan düzenlemeler sonucunda yakıt, güç, performans gibi farklı değişikler gerçekleştirilmesi. Öncelikle bu işlemler benzinli ve dizel araçlarda değişen durum olmakta. Bu detay bilgi kullanım sırasında bilinmesi gereken durumlar olmaktadır. Öncesinde kullanılan cihazlar ve neler yapıldığı hakkında kısaca bilgi verelim.

Araç üzerinde beyin programlama işlemi farklı cihazlarla mümkün olmaktadır. Kess, Ktag, Galetto’nun yanı sıra MagPro gibi profesyonel ürünlerle bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Yapılan düzenleme ve araca göre değişken gösteren durumlarda yapılacak işlem bazen direkt olarak OBD’den yapılırken bazılarına da beyin üzerinden işlem yapılması gerekebilir. Araba yazılım programları indir seçeneğine gerek kalmadan cihazların yazılımları model seçimi sonrasında size OBD üzerinden okunup okunmayacağı hakkında bilgi vermektedir. Makalemizde araç yazılım atma, arabaya yazılım nasıl atılır, araç yazılım programları gibi hakkında pek çok bilgi bulabilirsiniz.

Bu konuda hiç bilgim yok ama bu işe başlamak istiyorum diyorsanız fiyat olarak da uygun olan Kess, Ktag ürünlerimizle başlangıç gerçekleştirebilirsiniz. Genel olarak birçok araca direkt olarak OBD üzerinden işlem yapabildiğiniz için kullanım konusunda zorluk yaşamanız mümkün değil.

Araç beyin programlama da sistem özetle araç üzerinde var olan yazılımı okuyup daha sonra üzerinde düzenleme yapılmış dosyanın araca tekrar yüklenmesi. Nitro Bilişim dosya düzenleme konusunda sizlere hizmet vermektedir. Sizin yapmanız gereken Online Chip Tuning sistemimiz üzerinden dosya yükleyip düzenleme talebinde bulunarak yapılan işlemler sonrası düzenlemiş dosyayı araca yüklemeniz olmakta.

Chip Tuning konusunda iddialı ve direkt başlangıç ürünleri haricinde olaya profesyonellik katmak istiyorsanız da bayisi olduğumuz MagicMotorSport ürünleri hakkında da bilgi alabilirsiniz. Fiyat konusunda karşılığını veren bu ürünümüz de kullanım konusunda size tüm kolaylığı sağlarken bunun yanı sıra sürekli güncel kalan bir orijinal cihaz olması nedeniyle her tür araçta işlem yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Beyin programlama ve diğer işlemler ile alakalı detay sorularınızı sitemiz üzerinden yöneltebilir veya iletişim bölümünden bizlere ulaşarak detay bilgi alabilirsiniz. Nitro Bilişim sadece satış öncesi değil müşterilerine satış sonrası da tam hizmet sağlama politikasıyla sizlere daimi yardımcı olmaya çalışmaktadır. Ecu programlama yani Chip Tuning işlemleri konusunda da sıfırdan başlayan bir müşterimiz olsanız dahi size yardımcı olacak bilgilerle tam desteğimiz bulunmaktadır.

Beyin Programlama ve Chip Tuning Cihazları için tıklayınız.