Ford marka araçlarda motor beyni ile ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Peki motor beyninde sıkıntı olduğunu nasıl anlarız ?

Ford Marka Araçlarda Motor Beyni Arıza Belirtileri Nelerdir ? 

En çok görülen ve en önemli belirti arıza lambalarıdır. Arıza lambası sebepsiz yere yanıyorsa motor beyni arızası ihtimalidir.

Kaynağı ateşleme sistemi ekipmanları olmayıp yine de sürekli stop etme sorunu var ise motor beyni arızası ihtimal dahilindedir.

Aracın beyninde yanma kokusu veya yanma görüntüsü var ise acilen kontrol edilmelidir.

Performansta düşüşler çekişte düşüklükler var ise , ateşleme ve yakıt yanma sistemlerinde aksamalar , yakıt tüketiminde nedensiz ve bariz yükselme tespit ediliyor ise, araç eskiye nazaran sarsıntılı ve çok daha sesli çalışmaya başlamış ise motor beyninde arıza olabilir ve baktırılmalıdır. Bunların varolması demek ECU arızalı demek değildir. Bir profesyonel tarafından tanı konulmadıkça bu olasılıklar dahilinde demektir.

Ford Marka Aracımın Motor Beyni Arızalıysa Tamiri İçin Ne Yapmalıyım ? 

Nitro Mekatronik olarak profesyonel şekilde Ford motor beyni tamiri İstanbul ve Adana garajlarımızda yapılmaktadır.  Başta Ecutest gibi kendi imalatımız olan profesyonel cihazlarımız ile tüm elektronik kontrol ünitelerinin onarım ve yenileme işlemlerini hızlı ve profesyonel bir şekilde sizlere sunuyoruz.