Ülkemizde (TÜİK) araştırmalarına göre toplamda 23 Milyon piyasada araç bulunmaktadır.

Bu araçların neredeyse %95 inde beyin bulunmaktadır. Ağır vasıtasından tutun binek otomobiline kadar.

Beyinsel araç arızalarında araçlarımız arızalandığında veya çalışmadığında direk tamircimize gösterir ve sorunun nerede olduğunu anlamaya çalışırız ama beyinsel problemlerde maalesef ki ustalarımız sorunu bulamayıp tamirciler arasında sürekli bir döngüye girmektedirler.

Nitro Mekatronik’in uzman ekip kadrosu ile bu sorunu kökten çözümleyen Uzman Mühendislerle dünya çapında çok konuşulan beyin arıza tespit cihazı ile bu sorunların çözümü artık çok daha kolay ve çok daha hızlı.

 

Nitro Mekatronik firmasının üretmiş olduğu Ecutest cihazı tüm Türkiye’de ve dünyada büyük yankı uyandırmıştır. Araçların beyin tamirini nokta atışlarıyla gerçekleştiren cihaz ile bu işlemler daha basit ve kolay.
Ecutest ECU (beyin) test simülatörü, bir otomobil motorunun kontrol ünitesindeki arızaları tespit etmek ve arızalı beyni onarmak için tasarlanmıştır. Ecutest KF-1500 Beyin Testi Simülatörü,  binek otomobil beyin onarımını, çalışan ECU testini ve gösterge onarımını çok kolaylaştırır. ECUTEST cihazı kullanılırken, ECU açılmadan diyagram üzerinden bağlandıktan sonra online sistem üzerinden e-mail adresi ve şifre ile giriş yapacak ve ECU’ya uygun soketi bağlayarak araç üzerinde test edecektir.

Bütün testler sağlandıktan sonra cihaz ile sorun tespit edilip arızalı olan parça değiştirilip testleri sağlanacak ve beyin size kısa bir süre içerisinde testlim edilecektir.