Akü Voltaj Sabitleme Cihazı Nasıl Kullanılır - Electro FlashMem Özellikleri Nedir?
2 Haziran 2021 Çarşamba

Akü Voltaj Sabitleme Cihazı Nasıl Kullanılır - Electro FlashMem Özellikleri Nedir?

İtalya üretimi olan Elektromem Flash-Mem 100 Voltaj sabitleme cihazı akü test ve stabilize cihazıdır. Cihaz üzerinde birçok fonksiyon ayarlamaları yapılabilmektedir. Eğer araca flashlama işlemi yapılıyorsa cihaz üzerinden seçimler yapılarak işlem yapılır veya aracınızın aküsünü sadece şarj etmek istiyorsanız şarj etme kısmını ayarlayıp şarj işlemini gerçekleştirmeniz mümkün. Araç özelliklerine bağlı olarak aracın motor ve akü değerlerine bağlı kalarak bunu yapabilirsiniz.
Cihazdaki 10 amper küçük şarj, akü boşalmasın diye bırakılabilir.
30 amper normal şarj
60 amper hızlı şarj
150 amper yüksek şarj olarak değerlerini değiştirebiliriz.
Stabilize edilen voltaj değerlerinde 13.8 volt 14.4 volt ve 14.8 volt bulunmaktadır. Örneğin bir araca programlama yapılıyorsa sabitlemek istediğimiz değerler 14.4 volt değerinde olmalıdır. Aksi takdirde bu işlemin yarıda kalması veya kesilmesi aracın çökmesine veya büyük zararlar görmesine neden olabilir. Flashmem 100 Akü sabitleme cihazı hem insan sağlığı hem de aracın güvenliği için mikro işlemci ve cpu denetleyicisi ile donatılmıştır.  

                                                                                                                           

Cihazın sol kısmında bulunan ekranda ise durum bilgisi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu cihaz araca bağlandığı zaman akü testini otomatik olarak yapmaya başlar. Eğer akü şarj oluyor ise şarj oluyor kısmındaki uyarıyı gösterir. Eğer akü takıldığında ve aküde arıza varsa, cihaz üzerindeki arızalı ışığı yanar. Ayrıca akü doluysa da dolu uyarısını verir.

Flash-Mem 100 Akü Sabitleme Cihazı Özellikleri

·         Giriş Voltaj 90-260V w 1500 çıkış 12v 10-100 Amper

·         Şarj kapasitesi 10-1000 ah

·         Cihaz büyüklüğü 350x450x150mm’dir

·         Cihaz ağırlığı 8.2 KG’dir

·         Desteklenen akümülatörler: Agm Littyum LiFePO4 Nasıl Kullanılır;


Yorumunuzu bırakın