Araç Kaporta Boya Ölçümü Nasıl Yapılır?
31 Mayıs 2021 Pazartesi

Araç Kaporta Boya Ölçümü Nasıl Yapılır?

Araç Kaporta Boya Ölçüm Cihazları Nelerdir?

ikinci el araç alım satımında bir sorunla karşı karya kalınıyor. Bu problem bir arabanın kaportasının geçmişteki yaşanmış ve boyanmamış üstünlerinden. Ölçülebilen de araç kaporta boya ölçüm cihazı ile birlikte yapabiliyoruz.

Kaporta boya ölçüm araçları ile boyanın sağlığını ölçebiliyorsunuz. Demir metal gibi teslimde başarılı sonuçlar elde ediliyor. Bu cihazlar araç ekspertizlerinin, galericilerin işini kolaylaştırmıştır. Bu sıra sıra iş yerlerinde tercih ediyor.

Boya küçük boyutlu, hafif olduğu için taşıması kolay ulaşımı kolay. Ayrıca modele yönelik sevkiy atlardan ile araçlardan kolay bir şekilde teslim edilir. Piyasada birçok boya ölçüm cihazı bulunmaktadır. Firmamızda satışta bulunan araç gereçler;

  • ·        Nitrometre Boya Ölçüm Cihazı                     


  • ·        Cem DT-156 Boya ölçüm cihazı                 • ·        R&D GM998 Boya Ölçüm Cihazı           

Cihazlar farklar?

Kaporta boya ölçümünün mikrondur. Yukarda olarak sistemlerdeki hata mikron değerlerinin küçüklük değerlendirmeleri ile görselleri arasındaki ilişkilerler. Ayrıca bazı ekranlarında küçük.

Nitrometre boya arasında yer alan cihaz muadilleri piyasadaki en gelişmiş ve en başarılı sonuçlar veren profesyonel bir cihazdır. Hata Payı% 1 dir. Ve diğerlerine göre ekran boyutundan daha fazladır. Cihazla kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Cem DT-156'nın en iyi belgelerinden biridir. Bu cihazda da hata yoktur. LCD ekranlıdır kolay kullanım sağlar ve maksimum verimde sonuçlar elde edebilirsiniz.

R&D GM998 boya ölçüm cihazı da cihaz yine bu alanda çok kullanılan birdır ve uygun fiyatıyla tercih tercihi olmuştur.

Cihazlarla ölçü yapmak mikron yapmak iyi olmalıdır. Bu değerler şöyledir;

0-80 mikron arası: araç değiştirilmiştir. 

80-160 mikron arası: araç boyasızdır.

160-200 mikron arası: araçta ya pasta-cila vardır ya da boyası kazınarak tekrar boya işlemi yapılmıştır.

200-300 m ikron arası: araçta bir kat boya vardır.

300-1250 m ikron arası: araçta tek kattan fazla boya vardır ya da macunlama işlemi yapılmıştır.

Sizde Kaporta Boya Ölçüm Cihazları hakkında farklı bir konu da bilgi almak istiyorum; 0850 755 02 30  numaralı telefondan bizlere ulaşabilir, Nitro Mekatronik Forum Sayfası üzerinden bilgi edinebilirsiniz.  

Yorumunuzu bırakın