Otomobil Teknolojisi ve Arıza Tespit Cihazları
15 Mayıs 2020 Cuma

Otomobil Teknolojisi ve Arıza Tespit Cihazları

Bu Gelişimi zorlayan faktörler arasında konfor, Düşük yakıt tasarrufu, eğlence sistemleri ve insanların araç işleyişi hakkında daha çok bilgiye sahip olmak istemeleridir.

Son yıllarda üretilen otomobillerin maliyetinin yarısı elektronik sistemler olmaya devam edecektir.

Günümüz Teknolojisinde kullanılması düşünülen veri yolu sistemleri Nelerdir?

  • CAN Bus: CAN (Controller Area Network) veri yolu Bosch tarafından geliştirilmiş olan, günümüzün en çok kullanılan sistemidir
  • LIN Bus: LIN veri yolu bir seçenek olarak gerçekleştirilmiş daha ucuz ve daha az problem çıkarması amaçlanmış bir veri yolu sistemidir
  • MOST Bus: MOST daha çok otomobil içinde bulunan medya ve eğlence araçlarının bağlanması amacıyla kurulmuş bir ağdır.
  • FlexRay: FlexRay geleceğin otomobillerinde kullanılması planlanan, özellikle güvenirlik bakımından x-bywire uygulamaları için uygun olan bir veri yolu yapısıdır.

Anlayacağınız arabalar daha karmaşık bir yapıya doğru yol alıyor. Araçlardaki elektronik sistemler daha arttıkça araçlardaki hatalar, arızalarda daha çok artmaya devam ediyor. Bu Arızaları bulmak için, arızaları gidermek için arıza tespit cihazları üretilmiştir.

Arıza Tespit Cihazı Nedir?

2000 yılı sonrası obd (on board diagnostik) dedilen teşhis soketinden bağlanılarak araçlardaki tüm ecuların hatalarını görmeye yarayan teşhis sistemidir. Arıza tespit cihazları ile Ecuların hata kodlarını okuma ve silme işlemlerini, Tüm sistemlerin kalibrasyonlarını, adaptosyanlarını yapabilirsiniz.

Arıza Tespit Cihazı Kullanım Alanları Nelerdir?

Harfiyat firmaları, Yetkili servisler, Özel Servisler; Ağır vasıta, Binek, Hafif Ticari, İş makinesi , Marin, Sabit Motorlu araçların tamamında arıza tespit cihazı kullanılabilir.

En Uygun Fiyatlı ve iyi Arıza Tespit Cihazını Nereden Bulabilirim?

En uygun fiyatlı ve iyi arıza tespit cihazlarını Nitro Mekatronik Otomotiv test ekipmanları firmasının tüm şubelerinden bulabilirsiniz. Aldığınız cihazın garantisi, Satış sonrası teknik desteğini ve eğitimini alabilirsiniz.

Her Türlü İhtiyacınıza göre profesyonel ekibi ile birlikte sizlere en uygun fiyatlı, kaliteli ve garantili cihazlar sunacaklardır.

Arıza tespit cihazları sayesinde günümüz teknolojisine uygun bir şekilde çalışabilir ve yeni üretilen araçlara daha hızlı adapte olabilirsiniz.


Yorumunuzu bırakın