AUTEL AL529HD AĞIR VASITA ARIZA TESPİT CİHAZI İLE FORD CARGO F-MAX ARAÇ ÜZERİNDE İNCELEME
26 Nisan 2021 Pazartesi

AUTEL AL529HD AĞIR VASITA ARIZA TESPİT CİHAZI İLE FORD CARGO F-MAX ARAÇ ÜZERİNDE İNCELEME

AUTEL AL529HD AĞIR VASITA ARIZA TESPİT CİHAZI İLE FORD CARGO F-MAX ARAÇ ÜZERİNDE İNCELEME

Autel AL529HD ağır vasıta grubu araçlarda işlem yapabileceğiniz üniversal bir arıza tespit cihazıdır. El terminali şeklinde olan bu cihaz kendinden ekranlıdır ve herhangi bir tablet bilgisayara gerek duymazsınız. Özellikle kamyon ve iş makinesi gruplarında işlem yamaktadır. Araçla obd üzerinden bağlantı sağlanır. Cihazda eobd ve eobd2 seçenekleri bulunuyor ve bu şekilde araç ve gösterge ekranı ile bağlantı kurabiliyorsunuz. Ayrıca cihaz bütün j protokollerini kullanabiliyor. Böylelikle motor ve şanzımanı üstündeki bütün sensörlerin canlı verilerini görüntüleyebiliyorsunuz. Araç ile bağlantı sağlandığında ekranda motoru, şanzımanı, göstergeyi, takografı, motor sistemlerini, kabin modülünü, fren sistemini, süspansiyon yani körük yönetimi sistemlerini görebiliyoruz.

Ford Cargo F-Max Araç Üzerinde Arıza Tespit İşlemi

  • Autel AL529HD arıza tespit cihazında ekranda ‘Electronic Diesel Control’ yani elektronik dizelkontrolü seçeneğinden ‘Read Codes’ ve ‘Erase Codes’ işlevleri ile arıza kodlarını okuyup silebilirsiniz.
  • ‘Live Data’ seçeneği ile ‘canlı verileri’ görüntüleyebilirsiniz. Veriler görüntülendikten sonra aracı çalıştırıyorsunuz, aracı çalıştırdığınızda sensörlerden gelen tüm verileri ekranda görebiliyorsunuz.
  • ‘Transmission’ işlevi ile şanzımana bağlanılır, yine ‘Read Codes’ seçeneği ile arızaları kontrol edip okuyabilirsiniz, ekranda çıkan ‘Stored Codes’ seçeneği ile hafızadaki tüm arızaları görüntüleyebilirsiniz.
  • Ve aynı şekilde ‘Live Data’ seçeneğinden ‘View Data’ işlevi ile tüm verileri alabiliyor, şanzımandaki vitesin hangi bölümde olduğunuda buradan görmüş oluyoruz.

Autel AL529HD ağır vasıta arıza tespit cihazı 1996 ve sonrasında üretilen Amerikan, Avrupa ve Asya araçları ile uyumludur. Cihaz ile birçok ağır vasıta araç marka modelinde işlem yapabilirsiniz.

Tüm sorularınız ve cihaz hakkında bilgi almak için https://nitrobilisim.com.tr/tr sitemizi ziyaret edebilir, 08507550230 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.


            

Yorumunuzu bırakın

Yorumlar (1)

Y
Yaşar | 4 ay önce

Anladığım kadarı ile Ağır vasıta araçlarda kullanabileceğim en ucuz arıza tespit cihazı bu. Peki başarı oranı nedir?