Autel arıza tespit cihazlarında tablet sıfırlama işlemi nasıl yapılır?
16 Mart 2019 Cumartesi

Autel arıza tespit cihazlarında tablet sıfırlama işlemi nasıl yapılır?

Autel Arıza Tespit Cihazlarında Tablet Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılır?
Arıza tespit cihazları ve test ekipmanları alanında Türkiye’de sektörün öncü firması olan Nitro Bilişim, yenilikçi alt yapısı ile her geçen gün gelişen uzman kadrosu ve yaygın ağıyla siz değerli kullanıcılara her zaman en kaliteli hizmeti sunmayı ilke edinmiştir. 2018 yılından itibaren Autel firmasının üretmiş olduğu bütün arıza tespit cihazları ve lastik basınç sensörleri ve bu sensörleri programlayan cihazların tek ve resmi Türkiye Distrübitörlüğünü elinde bulundurmaktadır.
Bu yazımızda sizlere Autel Tabletlerinizi nasıl sıfırlayacağınızı anlatacağız. Sıfırlama işleminden sonra tablete kaydettiğiniz her şey silineceği için tabletlerinizi sıfırlamadan önce kaydettiğinizi bilgi ve belgeleri yedeklemenizi öneririz.
Yapacağınız ilk işlem tabletinizin ana ekranındaki ''Ayarlar'' seçeneğine dokunmaktır.
Daha sonra gelen menüde ''Kişisel'' sekmesi altındaki ''Yedekle ve Sıfırla'' seçeneğine dokunuyoruz ve sağ taraftaki ''Fabrika Verilerine Sıfırla'' seçeneğine dokunuyoruz.


Daha sonra gelen ekranda eğer hafıza kartını silmek isterseniz ''SD Kartı Sil'' seçeneğini işaretliyoruz ve alt kısımdan ''Tableti Sıfırla'' diyoruz.
Daha sonra gelen ekranda ''Her Şeyi Sil'' butonunu seçiyoruz ve tabletimizi sıfırlıyoruz.
Bu işlemden sonra tabletimiz yeniden başlayacaktır.
Daha sonra tekrar ''Ayarlar'' kısmına girerek ''Wi-Fi'' bölümden Wi-Fi bağlantısını aktif ediyoruz ve tabletimizi bir kablosuz ağa bağlıyoruz. Tabletimiz daha önceden aktif olduğu için bu aşamadan sonra tekrar kullanıcı adı ve parola girmemiz gerek kalmıyor.
Bu işlemden sonra tabletin ana sayfasında bulunan ''MaxiCheck'' programını çalıştırıyoruz. Programı çalıştırdıktan sonra açılan sayfada ''Update (Güncelleme)'' bölümüne geliyoruz.
İlk olarak ''System Program'' adlı güncellemeyi yüklüyoruz.
Daha sonra ''LibComm'' güncellemesini yüklüyoruz.
''LibComm'' güncellemesinden sonra ''MaxiCheck'' programını yeniden başlatıyoruz. Güncellemelerden sonra MaxiCheck programını Türkçe dil desteği ile kullanabilirsiniz.
Sistem Güncellemelerinin ardından sıra araçlarla ilgili en son güncellemeleri yükleme işlemine gelmiş bulunmaktadır.
Sol üst köşede bulunan ''Update All (Tümünü Güncelle)'' seçeneği sayesinde Tek-Tık ile bütün güncellemeleri zaman kaybetmeden yapabilirsiniz. Tablet sıfırlama işleminden sonra ortalama 42 adet araç güncellemesi yapılmaktadır. Güncelleme süreniz ortalama 2 saat kadar sürmektedir. İnternet hızınıza bağlı olarak bu süre uzayabilir ya da kısalabilir.

Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra tablet sıfırlama aşamasına geçebiliriz;

Yorumunuzu bırakın