Autel Maxisys 909, 919 ve Ultra - Launch X-431 Pad V, Pad VII - Thinktool Master ve Master X Arıza Tespit Cihazı Karşılaştırmaları
28 Haziran 2021 Pazartesi

Autel Maxisys 909, 919 ve Ultra - Launch X-431 Pad V, Pad VII - Thinktool Master ve Master X Arıza Tespit Cihazı Karşılaştırmaları

Autel Maxisys 909, 919 ve Ultra - Launch X-431 Pad V, Pad VII - Thinktool Master ve Master X Arıza Tespit Cihazı Karşılaştırmaları

Sizlerden gelen yoğun istek üzerine, Nitro Mekatronik Otomotiv olarak distrübütörlüğünü yaptığımız Autel, Launch ve Thinktool arıza tespit cihazlarının donanımsal ve yazılımsal özelliklerini karşılaştırdık.

Diagnostik sektöründe her biri başarıyla tanınan Autel, Launch, Thinkcar markalarının temel ve üst düzeyde işlem yapabilen profesyonel cihazları Autel Maxisys Ultra, 919 ve 909Launch X-431 Pad V ve Pad VII ve Thinktool Master ve Master X’in karşılaştırmasını yaptık.

                  

Binek ve hafif ticari araç grubunda ve bazılarında opsiyonel olarak ağır vasıta grubunda;

Yurtiçi ve Asya Avrupa Amerika araç marka modellerinde 1996 yılı sonrasındaki araçlarda işlem yapan bu cihazlar birbirinden yazılım ve donanım olarak farklılık göstermektedir.

Hepsinin arıza kodu okuma silme, yağ resetleme, fren balata sıfırlama, direksiyon açı sensörü sıfırlama, akü adaptasyonu, gaz kelebeği adaptasyonu, şanzıman adaptasyonu, dpf rejenerasyonu, enjektör kodlama, tpms sıfırlama, adblue sıfırlama, egr adaptasyonu, koltuk kalibrasyonu, dil değiştirme gibi temel diagnostik işlemlerini yapabilmesi ve online kodlama ve programlama işlemleri gibi ortak özelliklerinin yanı sıra her birinin birbirine göre farklı ve üstün özellikleri de bulunmaktadır.


Donanımsal olarak baktığımızda; Autel 909 ve 919 9.7 inç, Ultra 12,9 inç, Launch Pad V Thinktool Master ve Master X 10 inç, Pad VII 13.3 inç dokunmatik ekranlı tablete sahiptir.

Hepsi android işletim sistemlidir, Autel ve Launch Octa-Core, Thinktool Quad-Core işlemciye sahiptir. Autel 909 ve 919’un bataryaları 15000 mAh, Ultra’nın 18000 mAh, Pad V 9360 mAh, Pad VII 19000 mAh, Thinktool ise 6000 mAh’dır. Araç bağlantıları ise, 909’da Maxiflash VCI, 919 ve Ultra’da Maxiflash VCMI, Pad V’de Smart

Box 3.0, Pad VII ve Thinktool Master X’de Smart Link C, Thinktool Master’da Thinkdiag ile yapılır. Thinktool Master hariç diğer altı cihaz J2534, Doip ve RP1210/D-PDU protokollerini desteklemektedir.

Tüm cihazlarda otomatik araç tanıma özelliği mevcuttur. Autel’de diğer markalardan farklı olarak arıza analizi ve arıza kodu çözümleriyle ilgili yönlendirme özelliği, belirli araçlarda kullanılabilen teknik servis bültenleri ve plaka okuyucu özelliği bulunmaktadır. Ve dizel emisyonlarını sıfırlama işlemini yapmaktadır. Autel 909, 919, Ultra ve Thinktool Master ve Master X’de aktif test işlemleri yapılabiliyorken, Launch Pad V ve Pad VII’de bu özellik yoktur. Launch’da da onlardan farklı olarak uzaktan teşhis özelliği vardır.
Adas, Videoscope ve akü testi özelliği yedi cihazda da opsiyonel olarak sunulurken, osiloskop 919 ve Ultra’da mevcut, Launch ve Thinktool’da opsiyoneldir, 909’da bulunmamaktadır. Aynı şekilde multimetre 919 ve Ultra’da mevcut, Launch’da opsiyonel, Thinktool ve Autel 909’da bulunmuyor. Can Bus kontrol özelliği ve dalga formu dinamosu ise sadece Autel 919 ve Ultra’da mevcut. Termal görüntüleyici, çalışma ışığı, yerleştirme istasyonu, tpms fonksiyonları Thinktool Master ve Master X’de opsiyonel olarak sunuluyor, bu özelliklerden sadece şarj istasyonu Ultra’da standart donanım ve tpms özelliği Launch’da da opsiyonel olarak sunuluyor, diğer modellerde bulunmuyor. Yazıcı desteği ise Thinktool Master X’de standart, Master’da opsiyonel olarak bulunuyor. Özetle yapmak istediğiniz işlemlere ve istediğiniz donanıma uygun bir tablet bulmanız mümkün.


Ayrıntılı bilgi için https://nitrobilisim.com.tr/tr sitemizi ziyaret edebilir, 08507550230 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Nitro Mekatronik ayrıcalıklarından yararlanmak, farklı konularda detaylı bilgilere ulaşmak için Nitro Mekatronik Web Sitesi ve Nitro Mekatronik Forum adresini takip edebilir ya da 0850 755 02 30 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın