Autodata Araç Tamir Katalog Programı
10 Mart 2020 Salı

Autodata Araç Tamir Katalog Programı

Autodata Araç Tamir Katalog Programı

Autodata otomotiv satış sonrası sektöründe faaliyet gösteren tamirhanelere servislere yenilikçi çözümler üreten, kapsamlı teknik bilgiler sunan online araç tamir programıdır. Autodata çevrimiçi bir kaynaktır ve dünya genelinde kendini kanıtlamıştır. Otomobilleri hafif ticari araçları ve motorsikletleri kapsar.

Autodata Araç Tamir Programının Türkiyede Kullanımı

Araçlara yönelik bakım, onarım, arıza tespiti ve servis konularında teknik bilgiler sağlar ve oldukça güvenilirdir.  En güncel teknik bilgileri içeren bu uygulama Türkçe olarak da hazırlanmıştır. Türkçe sürümünün olması müşteriler için tamirhanelerinde daha çok müşteriye hizmet vermelerini sağlayacak ve daha kazançlı hale gelmeleri için çözümler sunmuş olacak. Uygulama Türkiye’deki araçların yüzde doksanını kapsamaktadır. Ve bu sayede Türkiye’deki tamirhaneler otomotiv pazarında kendilerine yer bulacak ve rekabet üstünlüğü sağlamış olacaktır.


Autodata Programının İçeriği

142 üreticiye ait 34000’in üzerinde modele uygun orijinal teknik bilgi, 92000 kablo tesisat şeması ve çizimi, adım adım açıklanan 600000 teknik prosedürü ve bunların yanı sıra kriko modları, rot ayarı, klima bakımı, motor yönetimi, akü bağlantısı kesme ve tekrar bağlama, arıza teşhisi ve sorun giderme, araç sistemi ve tamir bilgilerini içerir. Aynı zamanda lastik basınç sistemi (tpms), anahtar programlama, fren bakımı, şanzıman bakımı, motor yağı bakımı gibi işlemler konusunda da teknik bilgiler sunar. Ve bu online uygulamayla son on iki ay içerisinde 46500 araç güncellemesi yapılmıştır.

Autodata Programının Kullanıcılarına Avantajları

Autodata’nın online garaj uygulaması tamirhanelerde kullanılmak için özel olarak üretilmiştir. Program her sorunun sebebini ayrıntılarıyla açıklar ve duruma uygun şemalarla çözümler sunar. Tüm dünyada yüz binin üzerinde kullanıcısı vardır. Tüm bilgiler zamanla güncellenmekte her geçen gün zenginleştirilmektedir ve kullanımı daha da kolay hale getirilmektedir. Böylelikle oto tamirhaneleri herhangi  bir eğitime ihtiyaç duymadan etkili çözümlere anında ulaşabilirler. Bu dünya çapında bir çözüme kolaylıkla erişmeleri anlamına gelir. Aynı zamanda da çözüm aramakla geçen zamandan tasarruf demektir.

Dünya genelinde 10 oto tamirhanesinden 8’i arıza tespiti ve tamirat bölümünün tam sürümünü kullanıyor. Servis ve bakım sürümü ise sadece bu hizmeti veren garajların tercihi olan sürümdür.


 

Yorumunuzu bırakın