Autovei Programlama Cihazı Kullanım Alanları
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Autovei Programlama Cihazı Kullanım Alanları

Bu cihaz ile ağır vasıta araçlarda; chiptuning, anahtar kodlama, beyin programlama gibi tüm işlemleri gerçekleştirmeniz mümkündür.  Ayrıca bu cihazı kullanırken bilgisayarınızda internet bağlantısı olmasına gerek yoktur. Autovei arıza tespit cihazı ile yapacağınız tüm işlemleri araç üzerinde veya araç Ecu'sunu dışarı çıkarıp masa üzerinde gerçekleştirebilirsin

    

Ağır vasıta araçlarda kullanılan Autovei arıza tespit cihazı ile Man, Mercedes ve İveco araçlarda yetkili servisin yaptığı tüm işlemleri sizde yapabilirsiniz.  Bunun dışında Autovei arıza tespit cihazını Scania, Volvo gibi diğer ağır vasıta araçlarda da kullanabilirsiniz.  Autovei aslında bir beyin programlama cihazıdır.  Sizlere anahtar kodlama, flaş ve eeprom, programlama v.s gibi erişim kodlarını hesaplamanız için sınırsız olanak sağlar. Bu şekilde işlemlerinizi çok daha kısa bir sürede tamamlamış olursunuz.
Ayrıca bu işlemlerin hepsini internet olmadan aracın obd soketinden bağlanıp çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Autovei cihazını hem obd soketine bağlayarak hem de masa üstünden kullanmanız mümkündür. Autovei cihazının bu özelliği özellikle chiptuning işlemlerinde kullanılır. Ayrıca Autovei programlama cihazının en önemli özelliklerinden biriside çöken beyni yeniden kurtarabilmesidir. Aracın motor beyni içerisindeki yazılıma zarar geldiğinde yazılımı yeniden programlayabilirsiniz.

             

 Bu işlemleri direk obd soketine bağlanarak yapacağınız için araç garanti dışı kalmaz. Autovei arıza tespit cihazıyla Mercedes araçlarda anahtar kodlama, anahtar silme, ekleme, chiptuning, beyin tamiri, beyin kodlama ve klonlama bunların yanı sıra Mercedes Euro 6 hız limiti açma işlemlerinin tamamını gerçekleştirmektedir.
Autovei cihazı ile Mercedes araçlar dışında Man kamyonlarda FFR eşleştirme, beyin tanıtma işlemlerini yapabilir ve anahtar kodlayabilirsiniz. İveco araçlarda pin kodu okuyup yazabilirsiniz.
Autovei programlama cihazı ile bunların dışında tork yükseltme, adblue çözümleri ve kalıcı arıza kodlarını silme gibi birçok işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.
Yorumunuzu bırakın