CAT İŞ MAKİNESİ BEYİN TAMİRİ NASIL YAPILIR?
11 Eylül 2020 Cuma

CAT İŞ MAKİNESİ BEYİN TAMİRİ NASIL YAPILIR?

CAT İŞ MAKİNESİ BEYİN TAMİRİ NASIL YAPILIR?

Nitro Mekatroniğin üretmiş olduğu Ecutest cihazı  tüm kullanıcılar için büyük bir avantajdır. Araçların beyin tamiri işlemlerini nokta atışlarıyla gerçekleştiren cihazı kullanıcılara sunmuştur.

Ecutest ECU (beyin) test simülatörü, bir otomobil motorunun kontrol ünitesindeki arızaları tespit etmek ve arızalı beyni onarmak için tasarlanmıştır. Ecutest KF-1500 Beyin Testi Simülatörü , ağır araç ECU'sunu, binek otomobil beyin onarımını, çalışan ECU testini ve gösterge onarımını çok kolaylaştırır.

ECUTEST  cihazı kullanılırken, ECU açılmadan diyagram üzerinden bağlandıktan sonra online sistem üzerinden e-mail adresi ve şifre ile giriş yapacak ve ECU'ya uygun soketi bağlayarak araç üzerinde test edecektir.

ECU seçimi sırasında, araca özgü tüm parametreler yüklenecek ve sunucu gerekli bilgileri otomatik olarak yükleyecektir. Uygulamaların, slot diyagramlarının ve soket diyagramlarının kullanılması nedeniyle, veri tabanı seçilen ECU sunucusuna yüklenir. Fotoğraflar ve videolar aracılığıyla gösterilecek. Bağlantı kurulduktan sonra ECU, enjektörler, sensörler ve valf çıkışlarının ihtiyaç duyduğu voltajı ekrana yansıtacaktır.

ECU'da bir hata varsa, hata bölümü kırmızı renkte görüntülenecektir. ECU'yu onardıktan ve hatayı çözdükten sonra, ekranda otomatik olarak düzeltilmiş kırmızıyı göreceksiniz. Simüle edilmiş ECU, bir araba üzerinde çalışıyormuş gibi bir ortam sağlayacaktır ve gaz pedalı sayesinde tüm hareket sensörleri ve parametreleri üzerinde çalışabilir. Bu nedenle, ECU'daki gerçek zamanlı değer ECU-Test cihazı aracılığıyla görülebilir.

Ecutest  beyin onarım ekipmanı ile ECU onarımı, beyin testi, kara şaft beyin testi ve motor beyin tamiri yapmak isteyen işyerleri için çok önemlidir. Yakıt enjektör testi, gösterge testi ve Beyin testleri gibi işlemler. Ecu testi günümüzün en ileri teknolojisi ile üretilmiş bir beyin onarım cihazıdır. Eşdeğer beyin onarım cihazı analog cihaz olarak kullanılabilir ve ECU test cihazı tamamen dijital olarak çalışabilir ve yazılımı sunucu üzerinden online olarak sağlanabilir.

Krank ve Kam mili Giriş Testi, Enjektör Testi, İmmobilizer Testi, Tüm Sensörlerin Giriş Testi, Kontrol Unitelerin Tamiri, Vites kolu testi, Ecu tamiri işlemleri gerçekleşmektedir.Yorumunuzu bırakın