Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı  ile BMW 525d EDC17CP45 Beyin Tamiri Nasıl Yapılır?
25 Mayıs 2021 Salı

Ecutest Beyin Simülasyon ve Test Cihazı ile BMW 525d EDC17CP45 Beyin Tamiri Nasıl Yapılır?

Yeni nesil üretilen araçların neredeyse tamamı ECU yani Elektronik Kontrol üniteli donanıma sahiptir. ECU, araçlarda motor  ve kontrollerden sorumludur, ve motorun çalışma sistemini devamlı olarak denetler, parametre hesaplamalarını yapar ve sürekli olarak değişkenleri ayarlar. Oluşan bir arıza durumunu ise sensörler vasıtasıyla sürücü ön paneline yansıtır. Tüm bu işlemler, motor yükünü, devrini, çevresel faktörleri (hava sıcaklığı, hava yoğunluğu, motor sıcaklığı, barometrik basınç gibi) göz önüne alarak bir saniye içerisinde yüzlerce kez gerçekleştirir.

BMW araçlarda bulunan 525d EDC17CP45 motor beyninde tüm bu ölçümler, basınç, sıcaklık, devir, hız, hava yoğunluğu vs…gibi değişkenlerin, milyarda bir gibi çok küçük bir sapma ile, motor içinde bulunan yüzlerce sensör tarafından yapılması ile mümkün olmaktadır. Nitro Mekatronik’in üretmiş olduğu ECUTEST beyin test simülatörü ile bahsettiğimiz sensörlerin girişlerini çıkışlarını ve aktardığı verilerin testlerini sağlayabilirsiniz.

Ecutest ile Motor beyninden enjektör testlerini, krank ve kam mili giriş testlerini, EDC17CP45 beyninde hızlı ve pratik bir şekilde sağlayabilirsiniz. Bu beyin üzerinde immobilizer işlemleri gibi koruma sistemlerinin onarımı ve testleri de sağlanmaktadır.

                                                           

ECUTEST, en hızlı ve çok düşük maliyetlerle motor beyninin içerisindeki entegrelerin parçaların işlem görüp görmediğini anlamanızı sağlar. Arızalı motor beyni parçasının bulunduktan sonra onarımı veya değişimi yapılır. Tekrardan Ecutest  beyin simülatörüne bağlanarak son kontrolleri simülatör üzerinde test edilir. Arızanın kaynağını, elektrik tesisat ve elektrik diyagramı şemalarını kullanarak, hızlı ve sağlıklı bir şekilde tespit ederek zaman ve iş gücünü en aza indirgeyip deneme yanılma gibi zaman kayıplarını ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Araca ihtiyaç duymadan masa üzerinde testlerinizi EDC17CP45 beyinde gerçekleştirebilirsiniz. Yazılımın doğru olup olmadığını cihazın üzerindeki OBD-II soketine arıza tespit cihazı ile bağlanarak kontrol edebilme şansınız mevcut. 

ECUTEST ve motor beyni arızaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için 0850 755 02 30 numaralı telefonu araya bilir  veya Nitro Mekatronik Forum sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın