Flex Ecu Programlama Cihazı Nasıl Çalışır?
29 Ağustos 2022 Pazartesi

Flex Ecu Programlama Cihazı Nasıl Çalışır?

Flex Ecu Programlama Cihazı İle Emisyon Çözümleri Nasıl Yapılır?

Gelişen otomotiv teknolojisi ile araçların elektronik kontrol ünitesine yani Ecu’ya müdahale edebilmek artık oldukça kolaylaşmıştır. Ecu üzerinde işlem yaptıkça araçlara yazılım atmak da oldukça popüler hale gelmiştir.

Yazılım atma yani chiptuning işlemi, günümüzde artan yakıt maliyetlerinden dolayı çokça tercih edilmeye başlamıştır. Chiptuning işlemi araçlarda yakıt tasarrufu sağlamak ve performans artırmak amacıyla yapılır.

Bu işlem için firmamızın resmi distribütörü olduğu Magicmotorsport Firmasının Flex Ecu Programlama Cihazı kullanılmaktadır.

Flex cihazı chiptuning işleminin yanı sıra Dpf, Egr, Adblue Çözümleri de sunar.

Araçlardaki çevreye zararlı gazlar filtrelemeden geçer. Emisyon gazları ölçümü sonrası fazla orandaki gazlar arızaya neden olabilir. Dpf ve egr sistemindeki bu arızalara da flex cihazı ile çözüm bulabilirsiniz.

Müşteriler araçlarını getirdiğinde Ecu’dan dosya okunur yazılım atılan dosya tekrar beyne yüklenir. 

Flex ecu programlama cihazı nasıl çalışır?

Flex araç beynindeki beynin kimliği yani epromu ve flashı okumaktadır. Chiptuning, dpf, egr adblue dtc off işlemleri flash üzerinden yapılır. Klonlamada beyin okuma işlemi ise eprom ile yapılır.

Flex Cihazı obd, bench ve boot modülleri üzerinden araçla bağlantı sağlar. Obd ve Bench modülü ile masaüstünden araç beynini sökmeye gerek kalmadan işlem yapılabiliyor. 

Flex içeriğinde iki adet obd kablo bulunmaktadır. Hangi kablonun kullanılması gerektiği flex programı üzerinde gösteriliyor. Kablo araca bağlanır, kontak çalıştırılır ve programda tarif edilen şekilde işlem yapılır.

Bench modülü pin uçları ile bağlantı sağlanan bağlantı şeklidir. Program üzerinde işlem yapılacak beyin seçilir, bağlantı şemasındaki şekilde pin uçları ile bağlantı sağlanır.

Bir de boot modülü üzerinden beynin kapağı açılarak boot kabloları lehimlenerek işlem yapılır. 

İşyerinizde akılcı çözümler sunan, müşterilerinize yakıt tasarruf ve performans artırımı avantajı sunacağınız flex cihazına ulaşmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Magicmotorsport resmi distribütörü Nitro Mekatronik satış ve satış sonrası hizmetler ile siz değerli iş ortaklarının yanında.

Detaylı Bilgi için Web Sitemiz üzerinden ve 08507550230 telefon numaramız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.


Yorumunuzu bırakın