Ford VCMII Arıza Tespit Cihazı Nedir?
6 Mart 2020 Cuma

Ford VCMII Arıza Tespit Cihazı Nedir?

Ford VCMII arıza tespit cihazı Ford yetkili servisleri ve özel servislerinde kullanılan arıza tespit cihazıdır. Ford VCMII arıza tespit cihazı ile Ford binek ve ticari araçlarda detaylı diagnostik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Ford motoru kullanan Land Rover ve Jaguar gibi markalar üzerinde diagnostik işlemlerini yapabilir ve bütün aktif test işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ford arıza tespit cihazı ile Dizel Partikül Filtre rejenerasyonu yapabilir ve gerekli olan durumlarda DPF çözümleme yapabilirsiniz.. Ayrıca Ford VCM2 cihazı ile şifre gereği duymadan 2010 model öncesi araçlarda anahtar kodlama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. VCMII cihazı Ford araçlarda otomatik şasi numarasını tanıma özelliği ile araçlarla kolay ve hızlı bir şekilde bağlantı kurmanızı sağlar. Yine Ford araçlarda detaylı arıza kodu okuma ve silme işlemlerini yapabilirsiniz. VCMII cihazı ile mevcut ECU yazılımını güncelleyebilirsiniz. ECU’da bulunan sorunları ortadan kaldırmak için programlama ve yeni bir ECU kurulumu yapabilirsiniz. Ayrıca Ford cihazı ile PCM, ABS, Gösterge paneli, Hava yastığı, Yakıt pompası gibi modüllerin  testlerini, güncelleme işlemlerini ve yeniden kurulumunu yapabilirsiniz. Ford VCMII IDS cihazı ile enjektör kodlama, direksiyon açısı sıfırlama işlemi, hız sınırlayıcı ayarlama ve hız sınırı kaldırma işlemlerini, hava akış metre sensör testi, ateşleme sistemi testi, şanzıman testi gaz kelebeği adaptasyonu testleri, cruise kontrol testi, hız regülatörü testlerini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Ford VCM2 cihazı ile Ford araçlar dışında Mazda, Land Rover, Jaguar, Lincoln, Mercury araçlarda arıza tespiti işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Ford VCM2 Arıza Tespit Cihazı Hangi Program ile Çalışır?

Ford arıza tespit cihazı IDS yazılımı ile birlikte birlikte çalışmaktadır. IDS yazılımı sayesinde Ford araçlar üzerinde bütün diagnostik işlemlerini, adaptasyon ve kalibrasyon işlemlerini, enjektör kodlama, modül tanıştırma işlemlerinizin yanı sıra anlık veri kaydederek  araç üzerinde bulunan bütün donanımların aktif testlerini hızlı ve deyatlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca IDS yazılımı ile birlikte bilgisayarınıza kurulan Bosch VCI Manager programı ile cihazınızın durumunu kontrol edebilir ve cihazınız için gelen yeni güncellemelerini yapabilirsiniz

Yorumunuzu bırakın