İstanbul Adblue Çözümleri
20 Ekim 2020 Salı

İstanbul Adblue Çözümleri

Adblue Nedir?

AdBlue, bir tür dizel egzoz sıvısının ticari adıdır. AdBlue, dizel araçlarda egzoz gazının temizliğinde kullanılır.

Yüzde 67,5 saf su ve yüzde 32,5 üre içeren berrak sudan oluşmaktadır. Az kokulu, toksik olmayan ve düşük viskoziteli bir sıvıdır.

Otomobilin motoru çalışırken, üretilen egzoz gazına çok az miktarda adBlue  püskürtülür ve çevreye yayılan zehirli gazı minimum seviyeye çeker.

Adblue Sisteminiz arızalanınca ne olur?

Aracınız adblue  deposunun dolu olduğundan emin olduktan sonra sisteminiz aracınızda bir sıkıntı olduğunu fark edip adblue uyarı lambanızı yakacaktır. Uyarı lambası dikkate alınmazsa araçta ciddi sorunlara neden olabilir.

Adblue sistemi arızalanınca ne yapılmalıdır?

Adblue arızası sorununuzu ortadan kaldırmak için sisteminizin onarımını sağlatmanız  gerekmektedir.

Günümüz şartlarında adblue  sistemi aracın genel yapısını oluşturduğundan dolayı onarım maliyeti yüksek meblalar da tutacaktır .Araç sahiplerinin %90 ı bu onarım maliyetini kabul etmeyip adblue sistemini kaldırma işlemini yaptırmaktadır.

Peki adblue iptlali nasıl yapılmaktadır?

Adblue sorunlarının çözümü dışarıdan çok zor bir işlem gibi gözükse de Nitro Mekatronik' in uzman kadrosuyla bu işlem çok kolay.

İşlem nasıl yapılır kaç saat sürer ?

Garajımızı ziyaret ettik ten sonra araç garaj işlemine alınmadan önce AutelLaunch vb. arıza tespit cihazlarımız ile ilk öncelikle arıza tespiti yapılır, araçta yazılıma karşı bir etken bulunmadıktan sonra araç yazılım aşamasına geçer. Uzman ekip kadromuz ilk öncelikle aracınızın obd girişinden FLEX  cihazımız ile bağlantı kurar ve aracın orijinal dosyasını beyin üzerinden çeker.

Aracın orijinal dosyası alındıktan sonra, dosya yazılım ekibimize gönderilir. Yazılım ekibimiz aracın beyin haritalarından adbluenin bulunduğu kısımdan yazılım ile adblue sunu kapatır dosya işlendikten sonra tekrardan garaj ekibimize atılır ve aracın yazılımlı dosyası tekrardan FLEX  cihazımız ile araca yüklenir.

Yükleme tamamlandıktan sonra tekrardan arıza tespiti yapılır ve yazılımın kontrolleri yapılır. Adblue da herhangi bir arıza vb. hatalar görülmedikten sonra araç tekrardan size testlim edilir. İşlem ortalama 45-60 dakika sürmektedir.  Adblue onarım işlemi yapıldıktan sonra aracınız  adblue arıza lambasının sözndüğünü göreceksiniz.

 
Yorumunuzu bırakın