JALTEST ARIZA TESPİT CİHAZI İLE GÜLERYÜZ KOBRA ECAS KALİBRASYONU
21 Ekim 2020 Çarşamba

JALTEST ARIZA TESPİT CİHAZI İLE GÜLERYÜZ KOBRA ECAS KALİBRASYONU

Jaltest Link cihazı  ile herhangi bir servis ekipmanına ihtiyaç duymadan teşhis işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Jaltest ürünü, en son marka ve modelleri sürekli takip eden bir teşhis cihazıdır. Bu ürün, markaların özel işlemlerini, teknik bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar.

Örneğin, bir Fiat veya Mercedes araçtaki basınçlı hava motorunu değiştirdiniz ve APM kodlaması yapmanız veya bir MAN aracındaki basınç balatasını değiştirdikten sonra debriyajı ayarlamanız gerekiyor. Jaltest Link Kit cihazına gerekli teşhis bağlantılarını yapıp, ürün satın alırken verilen kullanıcı adı ve şifre ile bilgilerinizi girmeniz durumunda, ücretsiz olarak aldığınız 4 haneli uzman modu şifresini kullanarak bu işlemi saniyeler içinde tamamlayabilirsiniz.

Açıklandığı gibi bir Jaltest  Link cihazı kullanarak bir uzman modu şifresi ile önemli miktarda markaya özel uyarlamalı kodlama yapabilirsiniz. Türkiye'de en çok kullanılan MAN, Mercedes, Scania, DAF, Ford Cargo, Renault, Volvo, Iveco, Isuzu, Deutz, Cummins, motorlu araçlarda kandil sıfırlaması olarak kodlanması ve tüm testlerin yapılmasına olanak sağlıyor. Örneğin aracınızın enjektörlerini, enjektör sayısını test etmeniz gerekiyorsa veya kompresyonunu test etmeniz gerekiyorsa Jaltest ile aracınızın markasını ve modelini seçtikten sonra uygun testi seçebilir ve aracınızın hangi enjektör ve silindirinde neyin yanlış olduğunu doğru bir şekilde anlayabilirsiniz.

Jaltest ile Servise Gelen Araca Yapılan İşlemler

Jaltest teşhis cihazınızı servisinize gelen araca bağladıysanız ve arıza kodlarını okuduğunuzda sensörün konumu ve bağlantısı hakkında hiçbir bilginiz yoksa herhangi bir sensörün arızalı olduğunu gördüğünüzde Jaltest yazılımının sol tarafında bulunan şemalar butonuna tıklayıp görüntüleyebilirsiniz. Aracın ayrıntılı elektrik şeması ve araçtaki sensör ve sigortalarını da görüntüleyebilirsiniz. Röle kutularının ve elektronik kontrol ünitelerinin bağlantı şemalarını görebilir ve arıza kodunda listelenen arızayı doğru bir şekilde onarabilirsiniz.

Jaltest Link ile servis için gelen araçta mekanik olarak çalışan arızalı parçalara sahip araçlardaki bileşenleri herhangi bir sensör veya elektronik aksam olmadan test edebilirsiniz, ancak siz mekanik bir arıza olduğuna inanıyorsunuz. Bu bileşen testi sayesinde aracınızda silecek, korna, far, sinyaller, stop lambaları, motor fanı, klima rölesi, otomatik camlar gibi bir arızayı görsel olarak bulmanızı ve arızanın butonlardan, kontrol anahtarlarından veya parçanın kendisinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını görsel olarak bulmanızı sağlar.

Jaltest Hangi Araçlara Hitap Eder?

Jaltest, teşhis cihazı sayesinde, iş makineleri, tarım araçları, deniz araçları ve endüstriyel motorlar için üretilmiş özel motorların teşhis, anlık veri, adaptasyon, kodlama ve kalibrasyon işlemlerinde de kullanılabilmektedir. Türkiye'de en çok kullanılan CAT, Komatsu, Cummins, Detroit Diesel, John Deere, Volvo Penta, Perkins, MTU, Deutz, JCB, Lamborghini, CASE, Massey Ferguson, New Holland, Valtra, Krone, Fendt ve yüzlerce marka tarafından üretilmektedir. Araçların elektronik kontrol ünitelerine bağlanarak tam yetkilendirilmiş işlemlere olanak sağlar. Yapmanız gereken tek şey, ürün ağımızdan bağlanmak istediğiniz araca uygun bir teşhis kablosu almak ve aracınıza bağlanmaktır.


 

Yorumunuzu bırakın