Launch CAT-501 ile Otomatik Şanzıman Yağı Değiştirme
25 Nisan 2020 Cumartesi

Launch CAT-501 ile Otomatik Şanzıman Yağı Değiştirme

Cihaz üzerinde 3 farklı doldurma alanı bulunmakta. Bunlardan biri katkı yağını koymak için alan, direkt olarak üst taraftan özel doldurma alanıyla kolayca işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Diğeriyse şanzıman yağını koyacağınız bölüm, buranın da dolumu cihazın yan tarafından gerçekleşmekte. Bunun yanı sıra değişim sırasında eski yağ da üçünce dolum haznesinde birikmektedir. Burada biriken yağı istediğiniz zaman otomatik bir şekilde boşaltmanız mümkün. Videoda bu işlemi görebilirsiniz. Doldurma ve boşaltma işlemleri yani makinenin sistemi sayesinde kolay ve otomatik bir şekilde gerçekleşmektedir.

Gerekli dolum sonrasında işleme başlayabilirsiniz. Şanzıman yağı değiştirme konusunda cihaz makinada bulunan hazneleri tamamen doldursanız işlem sırasında sadece sizin belirlediğiniz kadar kullanılmakta. Bu müşteriye ekstra yağ işlemi çıkarmanızı önleyen bir durum olmakta.


Yağ değiştirme makinası olarak Launch CAT-501 ile varsayalım ki aracın toplam haznesi 7 litre. Siz isterseniz 5 litre yağ kullanımı ile içerisinde 5 lira yağı devir dayım yaparak değiştirebilirsiniz sadece. Ya da müşteriye kabul ettirmeniz halinde 9 litre veya 10 litre yağ kullanarak tüm haznenin temiz yağ dolmasını ve ekstra yağ ile içerisinin tümden temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Otomatik şanzıman yağı değiştirme işlemlerinde fazladan yağ kullanımını nasıl müşteriye yansıtacağınız sorunu da böylelikle kalkmış bulunmakta. Çünkü sadece sizin belirlediğiniz kadar miktar ile işlem yapılıyor.

İşleme öncelikle katkı yağının eklemesi ile başlamanız lazım. Tamamen Türkçe olan menü sizi yönlendirmektedir. Yağ değişim işlemini başlatmadan önce aracın 10 dakika çalışması lazım. 10 dakika boyunca da arabanın vitesi 1’er dakika aralıklarla değişerek çalışır konuma olması lazım. Bu işlem sırasında vites değiştirme zorunludur değildir ancak önerilmekte. Özellikle geri vites olmak üzere araç tüm viteslerde sırasıyla ortalama 1 dakika bırakılmalı.

İşlemlerin sona ermesi sonrasında yazılı olarak rapor almanız mümkün olmakta. Launch şanzıman yağı değişim makinası içerisinde yer alan eski yağı ise ister hemen isterseniz hazne dolduktan sonra direkt boşaltma hortumu üzerinden boşaltabilirsiniz. Launch CAT-501 ürün detayları için bize ulaşabilir veya tanıtma talep edebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın