Magicmotorsport Ecu Programlama Araç Listesi
19 Haziran 2020 Cuma

Magicmotorsport Ecu Programlama Araç Listesi

Flex ve flexbox olarak ikiye ayrılan bu cihaz ile motor beyni (ecu) flash ve epromunu gerekirse beyin(ecu) içerisindeki tüm yazılımı da çekebiliyoruz. Motor beynine işlem yapmayı yeterli bulmayan magicmotorsport firması aynı cihaz ile şanzıman kartı okuma ve tcu klonlama işlemi özelliğini de bu cihaz ile yapmamızı sağlıyor. Gelişmiş şema görüntüleri ve kolay bağlantıları ile kolayca okuma ve yazma işlemi yapmanızı sağlar.

Beyin (ecu) Yazılımı Nedir?

Beyin (ecu) içerisinde bir yazılım bulundurur. Bu yazılım ile oynama yaparak araç üstünde istenen işlemler yapılabiliyor.  Beyin klonlama, chiptuning, arıza kodu kapatma (dtc off) vb. gibi birçok işlemi yapabilirsiniz.

Flex Cihazı Nasıl Bağlanır?

Flex cihazının üç çeşit bağlantısı vardır. Obd ile bağlantı, pin uçları ile bağlantı ve boot atarak bağlantı.

FLEX Obd ile Araca Bağlantı Nasıl Yapılır?

Flex cihaz kutusunun içerisinde iki adet obd kablo bulunmakta. Yeşil kablo ve kırmızı kablo. Hangi kabloyu kullanmanız gerektiğini flex cihazının programına girdiğinizde şema kısmında bu kablolardan hangisini kullanmanız gerektiğini size gösteriyor. Gösterdiği kabloyu araca bağlayarak kontağı açıyorsunuz ve flex programının verdiği talimatlara göre hareket ediyorsunuz. Flex cihazı ile okuma işlemi bu şekilde başlamış oluyor.

FLEX Cihazı ile Bench Mod Bağlantı Nasıl Yapılır?

Flex cihazlarını (flex ve flexbox) birbirine bağlıyoruz. Pin kablolarını kutudan çıkartıyoruz ve flex programını açıyoruz. Program içerisinden bağlayacağımız beyni seçiyoruz ve bağlantı şemasına göre kabloları flex cihazı üstüne ve beyin pin uçlarına takıyoruz sonra cihazın ve programın verdiği talimatlara göre okuma işlemine devam ediyoruz.

FLEX Cihazı ile Beyine Boot Atarak Nasıl Bağlantı Yapılır?

Flex cihazlarını birbirine pinucu bağlantısındaki gibi şemaya göre bağlıyoruz. Beyinin(ecu) arka kapağını açıyoruz ve bizden nereye boot kablosunu (mor kablo) atmamızı istiyorsa kablomuzu oraya lehimliyoruz. Bağlantı da dirençler de var ise direnç attığı bacaklara biz de direnç atıyoruz ve verdiği talimatları yerine getiriyoruz. Okuma işlemlerimiz bu kadar flex cihazı oldukça basit bir programa sahip kolaylıkla kullanabilirsiniz.


Yorumunuzu bırakın