NEDEN ORİJİNAL LAUNCH CİHAZI ALMALIYIM?
13 Ekim 2018 Cumartesi

NEDEN ORİJİNAL LAUNCH CİHAZI ALMALIYIM?

NEDEN ORİJİNAL LAUNCH CİHAZI ALMALIYIM?

Launch firması ürettiği arıza tespit cihazları, garaj ekipmanları ile otomotiv sektöründe sadece Türkiye değil tüm Dünya’nın önde gelen firmalarından biridir. Launch’ı diğer firmalardan farklı kılan, uzun yıllara dayanan tecrübesidir.

Launch firması 1999 yılıundan itibaren bu sektöre profesyonel arıza tespit cihazları sunmaktadır. İlk olarak X-431 serisi cihazlarda vermeye başladığı bu hizmeti zaman içerisinde geliştirerek günümüz seviyesine ulaştırmıştır.

Bu süreç içerisinde Launch’ın ürettiği orijinal lisanslı ürünler illegal yollarla taklit edilmiş ve/veya lisanlı olmayan kopya yazılımlar ile piyasaya sürülmüştür. Ve mevcut durumda piyasadaki bu klon cihaz kalabalığı son kullanıcıların orijinal ve yasal cihazlara ulaşmasını zorlaştırmaktadır.

ORİJİNAL ÜRÜN İLE KLON ÜRÜNÜ NASIL AYIRT EDEBİLİRİM?

Orjinal cihaz ile klon cihazı ayırt etmek aslında çok da zor değildir. Orijinal launch ürünleri olan PRO / PRO 3 / PRO 4 ve CRP MOT cihazları özel çantasında, launch’ın kendisi için özel ürettirdiği tablet ile birlikte ve eski araçları kapsayan soketlerle birlikte satılmaktadır ve çanta içerisinde kullanım kılavuzu ve aktivasyon için kullanılan şifrelere haiz zarf ile satılmaktadır.

Yeni ürün Aktive edilirken müşterinin mail adresi ve zarf içerisindeki seri numarası ve aktivasyon kodu kullanılmaktadır. Ayrıca orijinal ürün kullanan son kullanıcı başka birinin yardımı olamadan güncellemeleri kendi kendine indirebilmektedir.

Lisanslı orijinal launch ürünü kullanan tüm müşterilerimiz her zaman teknik servis ve desteğimizden yararlanabilirler.

Kopya ürün;
Kopya cihazlar yine LAUNCH firması tarafınadan marka paketi almak isteyen müşterilere yönelik üretilen idiag(kırmızı), easydiag(sarı) ve golo easydiag(yeşil) interface’lerinin kopya yazılım ile herhangi bir piyasadan alınabilecek tabletle çalıştırılmasıyla ortaya çıkmaktadır.

Bahse konu easy diagları satan firma/şahıslar genellikle cihazın orijinal launch olduğunu, kendilerinin de yetkili Launch bayisi/distribütörü olduklarını iddia etmektedirler. Ve bu cihazlarda kullandıkları yazılımlar genellikle 1-2 sene önceki yazılım versiyonu olmaktadır.

Ve de bu satışı gerçekleştiren kişiler cihazın tam manasıyla kapasitesini ve yaptığı işleri bilmemekte ve bu cihazları tüm işleri yapar, orijinal diye satmaktadırlar. Ayrıca orijinal diye satılan bu cihazların arızalanması durumunda son kullanıcılar ya satıcıya hiç ulaşamamakta ya da kendilerinden yeni bir cihaz almaları istenmekte ve bu şekilde mağduriyetler oluşmaktadır.

NEDEN ORİJİNAL ÜRÜN ALMALIYIM?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki Klon cihaz satmak ve kullanmak yasal değildir. Ve halihazırda bu çerçevede klon cihaz satışı yapanlar hakkında yasal süreç başlamış bulunmaktadır.

Meseleye teknik açıdan bakacak olursak;

  • Klon cihazın teknik servisi ve desteği yoktur.
  • Orijinal ürünlerin her zaman teknik servisi ve desteği mevcuttur.
  • Klon cihazın güncellemesi yoktur.
  • Orijinal cihazın her zaman güncellemesi mevcuttur.
  • Klon cihazın garantisi yoktur.
  • Orijinal cihazlar 1 yıl garanti ile satılır.
  • Klon cihaz piyasadaki herhangi bir tablet ile satılır.
  • Orijinal cihaz launch’ın özel üretim tabletiyle birlikte satılır.
  • Klon cihazın tableti kırıldığında ya da cihaz arızalandığında çoğunlukla satan kişiyi bulamazsınız
  • Biz her zaman destek için hazırız.
KLON CİHAZIM VAR NE YAPMALIYIM?

Halihazırda klon cihaz kullanan son kullanıcılar için son bir çıkış kapısı mevcut. Launch ve Nitro Group ortaklığıyla eski cihazı getir yeni cihazını götür kampanyası başlatılmıştır. Bu kampanyadan yararlanarak elinizdeki yasal olmayan cihazlardan kurtulabilir, orijinal Launch ürünleriyle profesyonelliğe adım atabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın