İoterminal İle Easytronic Şanzıman Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?
26 Mayıs 2021 Çarşamba

İoterminal İle Easytronic Şanzıman Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

Easytronic nedir?


Easytronic, Araçlarda bulunan şanzıman sistemine denir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber üretilen araçların birçoğunda bu sistem kullanılmaktadır. Otomatik hale getirilmiş şanzıman sistemi olarak da adlandırabiliriz. İlk olarak Opel Araçlarda kullanılmaya başlanılan bu sistem daha sonra diğer markalarda da uygulanmaya başlamıştır.

Easytronic,i aslında yarı otomatik şanzıman türleri arasında sayabiliriz. Easytronic, şanzıman ayırıcı üzerinden, elektriğin verdiği güç ile çalışmaktadır. Easytronic, şanzıman sisteminde vitesler arası geçiş yapıldığı sırada otomatik olarak aktarım yaptığı halde, sürücüler vites geçişlerini hissederler.


Easytronic şanzıman tek kavramalı bir vites kutusu içermektedir. Easytronic şanzıman sisteminde kavrama ve vites tümüyle elektronik bir teknoloji ile çalışmaktadır. Yani aracınızı ister otomatik isterseniz de manuel olarak kullanabilme tercihi sunmaktadır.

Tam otomatik şanzımanlı araçlar ile kıyaslama yapılır ise konfor bakımından easytronic şanzıman sistemi biraz geride kalabilir fakat Easytronic şanzıman sistemi yakıt tasarrufu olarak çok başarılıdır. Bu tarz şanzımanlar da, şanzıman kartlarının arızaları yazılımsal olarak baş göstermektedir.

İoterminal cihazı sadece şanzıman yazılımı güncelleme işlemi yapmıyor. İoterminal Cihazı ile ayrıca şanzıman kartı hamlama, virgin ve update gibi işlemleri sağlayabilirsiniz. Yine İoterminal cihazı ile motor beyni yazılımı okuma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Motor beyni okuma ve yazma işlemine ek olarak beyin paketleri de İoterminal cihazlarında mevcuttur. IoterminalECU Programlama cihazı ile araçlarda OBD soketi ve PIN Uçları üzerinden Flash ve Eprom yazılımlarını okuyabilir, araçların BSI modülleri içerisindeki PIN kodunu okuyabilir, aynı zamanda BSI modüllerini programlayabilirsiniz.

İoterminal ile easytronic şanzıman yazılım güncelleme işlemini (IoterminalVAG-DSG Eastronic Şanzuman Programlama Paketi  ile gerçekleştirebilirsiniz)

Sizde Ioterminal ve Easytronic Şansızman yazılım güncellemesi hakkında daha fazla bilgi için 0555 750 02 30 numaralı telefondan ya da Nitro Mekatronik Forum sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın