İstanbul'da Lastik Basınç Sensör Arızası Nerede Çözülür?
27 Mayıs 2021 Perşembe

İstanbul'da Lastik Basınç Sensör Arızası Nerede Çözülür?

İstanbul Lastik Basınç Sensör Arızası

Lastik Basınç Sensörü, 2006 yılından sonra araçlarda yaygın olarak kullanılan, Araç Lastiğinin, basınç, arıza gibi durumlarını Elektronik kontrol ünitesi üzerinden sürücüye gösteren, bu sayede Aracın performansının düşmesini veya kaza gibi olumsuz durumları önleyen uyarı cihazıdır.

Yeni nesil otomobillerin çoğunda bulunan lastik basıncı sensörleri, 2006'den sonra otomobillerde yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. Araçtaki lastik basınç sensörünün kullanım ömrü 5-6 yıldır. Lastik basınç sensörünün süresi dolduğunda veya sensör arızalandığında, araçtaki arıza ışığı yanar. Bu durumda tamiri mümkün olmadığı için yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

  Lastik basınç sensörü ve TPMS sisteminin avantajları:

  • Kazaları önleyebilir.
  • Aracınızın performansını yükseltir.
  • Yakıttan tasarrufu sağlar.
  • Düşük veya yüksek basınç uyarısı verir.
  • Ayrıca bir sızıntı durumunda sürücüyü uyarır.

Lastik basınç sensörü onarımı mümkün olmamaktadır. Arıza durumunda bir yenisiyle değiştirilir. Bu değişikliği yapmadan önce, yeni sensörün ID'si araç bilgisayarına kodlanmalıdır. Veya aracın beynindeki sensör kimliğinin yeni bir sensör olarak programlanması gerekir. Bu adımları uygulamazsanız araç arızanız ortadan kalkmayacak ve sistemi etkin bir şekilde kullanamayacaksınız.

Lastik basınç sensörü arıza durumunda, değişimi, kodlaması, programlanması gibi durumlarda, TPMS noktası olan garaj marketlerden yararlanabilirsiniz. İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde yer alan şubemizde veya Maslak’ta bulunan Nitro Mekatronik Garajımızda ​​lastik basınç sensörü programlama, lastik basınç sensörü tanıtımı, modifikasyonu ve lastik basınç kodlaması yapılmaktadır.

Nitro Mekatronik Otomotiv Test Ekipmanları ve Arıza Tespit Cihazları Garajlarında güler yüzlü ve işinde uzman personeli ile sizlere profesyonel hizmet sunmaktadır.

Sizlerde lastik basınç sensörü ya da farklı bir konu da bilgi almak istiyorum diyorsanız; 0850 755 02 30 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir, Nitro Mekatronik Forum Sayfası üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın