Volvo Adblue Çözümleme
24 Şubat 2021 Çarşamba

Volvo Adblue Çözümleme

Adblue kullanımı her ülkede zorunlu değildir. Bu yüzden bazı ülkelerde Adblue satışı olmayabilir. Avrupa ülkeleri ve çevresindeki ülkelerde Adblue kullanımı daha yaygındır. Volvo marka kamyon ve otobüslerde Adblue yakıtı için özel depo bulunur. Bu sayede Adblue yakıtı, mazota karışamaz. Adblue sıvısı sadece araçtan çıkan gaza püskürtmek için kullanılır. Eğer araçta Adblue sıvısı belirli bir miktarın altına inerse, aracın performansı düşer. Aslında bunun sebebi, emisyon değerlerini düşürmektir.Avrupa'da Adblue kullanımının öncü ağır vasıta üreticilerinden biri olan İsveç menşeili Volvo markası, ürettiği otobüs, kamyon ve tırlarda Adblue sistemini kullanıyor. Adblue sıvısını kullandığımızda, özellikle egzoz gazındaki Nitrojen Oksit (Nox) zararlı gazının emisyonunu azaltmış oluruz. 2006 yılı ve sonrasında üretilen Volvo marka Volvo tırlar, Volvo kamyonlar ve Volvo otobüslerin tamamında SCR katalitik konvertörü sistemi vardır. SCR sisteminin son adımı, Adblue sistemidir. Adblue sistemi, Adblue püskürtücü ve Adblue deposundan oluşur.

 Ancak hareket halinde olan Volvo kamyon ve Volvo otobüsler genelde yüklüdür ve iş üstündedirler. İş üstündeki araçların %30 oranında performans kaybetmesi, çok büyük bir sıkıntıdır. Aracın yakıt giderlerini büyük miktarda artırır. Hatta ağır yük alan Volvo kamyon ve Volvo tırlar performans kaybettiklerinde yokuş yolda yükü çekemediği için durur. Böyle zor durumlarda Adblue çözümleme, hayat kurtarıcı bir faktördür. Adblue çözümleme

, Adblue emülatör araca bağlanılarak sağlanılır. Volvo Euro 6 Adblue çözümeleme emülatörü sayesinde Euro 5 ve Euro 6 uyumlu Volvo marka araçlar yolda kalmaz, çekişten düşmez. Adblue çözümleme emülatörü, Volvo kamyon ve Volvo tırlara zarar vermez. Sadece aracın beyni, Adblue sisteminin çalıştığını görür, ama çalışmaz. Adblue sistemiyle ilgili bütün sorunlardan kurtulursunuz. Adblue sıvısının donması, azalması, bitmesi durumlarında herhangi bir problem söz konusu değildir.

Volvo Euro 6 Adblue Çözümleme emülatörü sayesinde aşağıdaki sorunlardan kurtulursunuz:
• Volvo araçların dozaj pompasını devre dışı bırakır.
• Sıcaklık sensörlerini devredışı bıraktığı için uyarı almazsınız.
• DPF – Dizel Parçacık Filtresini kapatır.
• Sistem kurtarma filtresi için yakıt enjeksiyonunu devre dışı bırakır.
• Nox sensörünü devredışı bırakır.

Volvo Euro6 Adblue Emulator Önemi
Özellikle güçlü motor yapısı ve tork seçeneği ile ülkemizde yaygın olarak satışı yapılan Volvo araçlarda adblue arızaları çok fazla sıklıkla görülmektedir.
Ağır ve yoğun saha şartlarında kullanılan bu araçların adblue arızaları hem çok fazla maddiyat hemde zaman kaybına yol açmaktadır.
Volvo Euro6 adblue emulator araç üzerine monte edildikten sonra bu arızayı geçersiz kılacak ve aracın kullanımına engel olmayacaktır.

Bu ve daha bunun gibi daha fazla bilgi için nitrobilisim.com.tr/forum'a tıklayarak veya 0850 755 0230 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz

Yorumunuzu bırakın