Adana Lastik Basınç Sensör Arızası

Araçlarda 2007 yılından sonra lastik basınç sensörleri kullanılmıştır. Araçtaki lastik basınç sensörünün kullanım ömrü 5-6 yıldır. Lastik basınç sensörünün ömrü bittiğinde, araçta arıza servis göstergesi yanar. Lastik basınç sensörü sayesinde araçtan çıkmadan lastiklerdeki havayı kontrol etmek için lastik basınç sensörünü kullanabilir ve araç seyir halindeyken lastik basıncını kontrol edebilirsiniz.

Lastik basınç sensörünün faydaları

Lastiğin hizmet ömrünü uzatır.

Geliştirilmiş araç performansı sunar.

Yakıt tasarruf  imkanı verir.

Düşük veya yüksek basınç durumlarında sizi ikaz eder.

Ayrıca lastikte bir sızıntı uyarısı konusunda sürücüyü bilgilendirir.

Lastik basınç sensörleri tamir edilemiyor. Aracınızın lastik basınç sensörü arızalanırsa, tekerlek üzerindeki supabı çıkarın ve iç tarafına takın ve lastikte neler olduğunu analiz edin.

Lastikler basınçları normal bir şekilde ve manuel olarak sıfırlayamıyorsa, lastik basınç sensörü montaj noktası olan bir garaja uğramalısınız. Lastik basınç sensörü değişimini herkes yapamaz. Tüm lastik basınç sensörlerinin kendine has bir ID numarası vardır. Ve bu ID numarası yeni sensöre kodlaması yapılmadan tpmssistemi ve bu sensörü kabul etmez.

Lastik basınç sensör değişimi, adaptasyon ve kalibrasyonu ve kodlama işlemleri için bir tpms bayisine uğramanız gerekir. Adana’da Nitro Mekatronik’te lastik basınç sensörü değişimi, lastik basınç sensörü tanıtımı, modifikasyonu ve lastik basıncı kodlama  işlemlerinizi güvenle yaptırabilirsiniz.