Adana'da Lastik Basınç Sensör Arızası Nerede Çözülür?
25 Mayıs 2021 Salı

Adana'da Lastik Basınç Sensör Arızası Nerede Çözülür?

Adana Lastik Basınç Sensör Arızası

2007 yılında kullanımına başlanan ve 2014 yılı ile Avrupa Birliği ülkelerinde zorunlu hale gelen lastik basınç sensörleri ülkemizde de yoğun şekilde kullanılmaktadır. Lastikteki basınç değişimlerine karşı sürücüyü uyaran bu sensörler güvenlik için büyük önem arz etmektedir. Lastikteki ani basınç değişiklikleri bu sensörler sayesinde iletim sağlamaktadır.  

Araçtaki lastik basınç sensörünün kullanım ömrü 5-6 yıldır. Bu süre sonrasında sensörlerin değiştirilmesi gerekmektedir. Lastik basınç sensörünün ömrü bittiğinde, araçta arıza servis göstergesi yanar. Lastik basınç sensörü sayesinde araçtan çıkmadan lastiklerdeki havayı kontrol etmek için lastik basınç sensörünü kullanabilir ve araç seyir halindeyken lastik basıncını kontrol edebilirsiniz.

Lastik Basınç Sensörünün Faydaları

  • astiğin hizmet ömrünü uzatır.
  • Geliştirilmiş araç performansı sunar.
  • Yakıt tasarruf  imkanı verir.
  • Düşük veya yüksek basınç durumlarında sizi ikaz eder.

 

Ayrıca lastikte bir sızıntı uyarısı konusunda sürücüyü bilgilendirir.

Lastik basınç sensörleri tamir edilemiyor. Aracınızın lastik basınç sensörü arızalanırsa, tekerlek üzerindeki supabı çıkarın ve iç tarafına takın ve lastikte neler olduğunu analiz edin.

Lastikler basınçları normal bir şekilde ve manuel olarak sıfırlayamıyorsa, lastik basınç sensörü montaj noktası olan bir garaja uğramalısınız. Lastik basınç sensörü değişimini herkes yapamaz. Tüm lastik basınç sensörlerinin kendine has bir ID numarası vardır. Ve bu ID numarası yeni sensöre kodlaması yapılmadan TPMS sistemi ve bu sensörü kabul etmez.

Lastik basınç sensör değişimi, adaptasyon ve kalibrasyonu ve kodlama işlemleri için bir Tpms bayisine uğramanız gerekir.

Adana’da Nitro Mekatronik’te lastik basınç sensörü değişimi, lastik basınç sensörü tanıtımı, modifikasyonu ve Lastik Basıncı Kodlama  işlemlerinizi güvenle yaptırabilirsiniz.


Yorumunuzu bırakın