Arıza Tespit Cihazı Nedir?  Arıza Tespit Cihazının Özellikleri Nelerdir?
27 Mart 2021 Cumartesi

Arıza Tespit Cihazı Nedir? Arıza Tespit Cihazının Özellikleri Nelerdir?

Mercedes Arıza Tespit Cihazının Özellikleri Nelerdir?  Desteklediği araçlar hangileridir?

Gelişen otomotiv sektörünün yapı taşlarının başında Mercedes markası gelmektedir. Bu gelişmiş otomotiv teknolojisine bağlı olarak üretilen araçlarda oluşabilecek arızaların tespiti ve çözümü içinde de yine gelişmiş arıza tespit cihazları gerekmektedir. Mercedes bu noktada ileri teknoloji ile uyumlu binek arıza tespit cihazı ve ağır vasıta arıza tespit cihazını kullanıcılarının hizmetine sundu. Mercedes arıza tespit cihazı olarak öncelikle Mercedes C3, Mercedes C4 ve son olarak da Mercedes C5 model arıza tespit cihazlarını gelişen sektöre entekre ederek çıkardı. Mercedes marka arıza tespit cihazları ile Mercedes marka tüm binek araçlar, hafif ticari araçlar ve tüm ağır vasıta araç grupları için arıza okuma ve silme işlemleri, parametreleme, canlı değer görüntüleme ve daha bir çok işlemi kolaylıkla yapabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Kullanıcılarına kolay arıza tespit cihazı kullanımı deneyimi yaşatmak isteyen Mercedes ülkelere yönelik sunmuş olduğu dil destekleri ile de dikkat çekmektedir. Türkiye' de ki kullanıcıları için de cihazlarında Türkçe dil desteği bulunmaktadır. 

Hangi Arıza Tespit Cihazını Kullanmalıyım?

Mercedes tarafından üretilen Star Diagnostic Connect arıza tespit cihazı 1991 yılından sonra üretilen Mercedes araçları ile entegrasyon problemi yaşamadan aktif bir şekilde çalışabilmektedir. Otomotiv sektörünün gelişmesine bağlı olarak yeni çıkan araçlar için Star Diagnostic Connect arıza tespit cihazının yetersiz kalmaya başlaması ile beraber Mercedes gelişen teknolojisine ve gelişen teknolojiye bağlı olarak tüm araçlar ile tamemen uyumlu Mercedes C5 Ağır vasıta, binek araçlar ve hafif ticari araçlar arıza tespit cihazını piyasaya sürmüştür. Mercedes firması arıza tespit cihazlarının kullanım sahasını kendi araçları ile kısıtlı tutmuş ve üretmiş olduğu arıza tespit cihazlarının sadece kendi araçları üzerinde işlem yapabilecek şekilde programlamıştır.  

Arıza Tespit Cihazı İle Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

Mercedes servislerince kullanımı sağlanan arıza tespit cihazları ile yapılabilecek işlemlerin yelpazesi geniştir. Mercedes Arıza tespit cihazı ile yapılabilecek işlemlerin bir kaçı şöyledir; 

  • Sistem testleri,
  • abs, asr, srs, mpl, gm, klima, dasx obd II sistemi testleri,
  • Arıza hata kodları okunma,
  • Arıza hata kodlarını silme,
  • Değerleri canlı olarak okuma,
  • Parça adaptasyon tespiti yapma,
  • motor, gövde, şase ve gösterge modüllerini kodlama gibi işlemleri yapabilmektedir.


Arıza Tespit Cihazı Yazılım Özellikleri Nelerdir?

Mercedes araçlar için üretilen arıza tespit cihazları donanım özellikleri anlamında olduğu gibi yazılım alanında da güçlü bir yapıya sahiptir. Mercedes Arıza Tespit Cihazı bünyesinde hata kodları listeleri, parça katalok, tamir kitapçıkları yazılımları barındırmaktadır. Arıza tespit cihazlarının kullanım kolaylığı açısından değişkenlik göstermektedir. Bazı cihazların sunmuş olduğu donanım ve yazılım yapısı kullanıcıların işlem yeteneklerini kısıtlaya bilmektedir. Mercedes mühendisleri tarafından kullanım kolaylığı birinci hedef olarak belirlenmiştir. Ülkelere yönelik sunmuş olduğu dil destekleri de bu çabalarının bir ürünüdür. Mercedes arıza tespit cihazları işletim sistemini olarak Windows 7 uyumludur. Mercedes C5 arıza tespit cihazı ile Ağır Vasıta Arıza Tespit Cihazı, Hafif Ticari Arıza Tespit Cihazı ve Binek Arıza Tespit Cihazlarını ayrı ayrı alma ihtiyacınız ortadan kalkmaktadır. Mercedes arıza tespit cihazı ile Mercedes marka tüm araç tiplerine kolaylıklar işlem yapılabilmektedir. 

Arıza Tespit Cihazı Nereden Alınır? 

2008 yılından bugüne gerek ürettiği ürünler gerek ithal ettiği ürünler ile kaliteden ödün vermeyen hizmet politikası sunan Nitro Mekatronik en iyi arıza tespit cihazı ve en ucuz arıza tespit cihazını piyasaya sunmaktadır. Ayrıca oluşturmuş olduğu güçlü teknik alt yapı ile satış sonrası vermiş olduğu destek ile de Nitro Mekatronik müşterilerinin taktirini kazanmaktadır. 


Sizlerde arıza tespit cihazları veya farklı konularda bilgi almak istiyorum diyorsanız;


0850 755 02 30 numaralı telefondan yada www.nitrobilisim.com.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın