Autel MaxiAp AP200 Arıza Tespit Cihazı Nedir?
29 Nisan 2020 Çarşamba

Autel MaxiAp AP200 Arıza Tespit Cihazı Nedir?

Her geçen gün ilerleyen ve değişen teknoloji ile birlikte otomobil sektöründe de bir çok yenilik ve değişiklik boy göstermeye başlamıştır. Mekanik olarak tabir edilen eski araçların yerini günümüzde elektronik araçlar almıştır. Çok fazla elektronik aksamı bünyesinde barındıran modern araçların sağlıklı bir şekilde çalışması için gereken tüm bilgiler ECU(Elektronik Kontrol Ünitesi) denilen araç beyninde bulunmaktadır.

ECU ile bağlantı kurmanızı sağlayan arıza tespit cihazları ile araç beyni içerisindeki kayıtlı arızalara müdahale edip arızaları silebilir ve arızalara neden olan faktörleri öğrenebilirsiniz. Çok fazla çeşidi olan arıza tespit cihazları her bütçeye ve yapılmak istenen işe göre göre sınıflandırılmaktadır.

Autel MaxiAp AP200 Arıza Tespit Cihazı

Autel firmasının üretmiş olduğu MaxiAp AP200 arıza tespit cihazını daha çok son kullanıcı olarak tabir edilen araç kullanıcılarını hitap etmektedir. Cihazın programını Android veya IOS telefonlarınıza kolayca yükleyebilirsiniz. Daha sonrasında aracınız üzerinde işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Hızlı ve profesyonel bir şekilde Maxiap AP200 arıza tespit cihazı telefonunuz ile Bluetooth üzerinden iletişim kurmaktadır. Aracın bütün sistemlerini kontrol etmenizi sağlayan MaxiAp AP200 cihazı sayesinde aracınızda bulunan bütün sistemlerini görüntüleyebilirsiniz. Araçlar üzerinde arıza tespitinin yanı sıra Yağ bakım sıfırlama,  DPF (Dizel Partikül Filtresi) rejenerasyonu, Lastik basınç sensörü sıfırlama, Immo eşleştirme, Direksiyon açı sensörü sıfırlama gibi 19 adet servis işlemini desteklemektedir.

AutoVIN teknolojisi ile araç marka modelini kolaylıkla tanımlayabilen MaxiAp AP200 arıza tespit cihazı ile Avrupa, Asya, Amerikan markası araçlar üzerinde dilediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

15 farklı dil desteği sunan bu arıza tespit cihazını taşıması da bir hayli kolaydır.

Cihazın satın alınması durumunda tek bir araç yazılımını ücretsiz sunmaktadır. Seçeceğiniz 1 araç üzerinde arıza tespiti ve servis işlemlerini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla araç markası için uygula içi satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Autel firmasının resmi Türkiye distribütörü olan Nitro Mekatronik Garajları ziyaret ederek Autel MaxiAp AP200 ve diğer arıza tespit cihazları hakkında detaylı bilgi alabilir ve cihaz temini yapabilirsiniz.


Yorumunuzu bırakın