Autel Maxisys ULTRA Arıza Tespit ve Programlama Cihazını İnceledik!
9 Temmuz 2020 Perşembe

Autel Maxisys ULTRA Arıza Tespit ve Programlama Cihazını İnceledik!

Nitro Mekatronik olarak satışını yaptığımız ürünlerin takibini her zaman yapmaktayız. Satış sonrası, müşterilerimizin her türlü istek, öneri ve şikayetlerini dinleyerek titizlik ile çözüm yolları aramaktayız. Kısacası gerek satış, gerek teknik ekibimiz ile satmış olduğumuz ürünlere destek vermekteyiz.
Bunun yanında müşteri ziyaretlerinde bulunarak, yüz yüze görüşmelerde, satmış olduğumuz ürünleri beraber, yerinde inceleme ve test etme imkanı da yakalıyoruz.

Autel markasının son ürettiği Ultra modelini beraber inceleyelim.

Autel ile incelemekte olduğumuz araç Bmw X5 F15 2018 modeldir. Autel Ultra  arıza tespit cihazının sistemi tamamen Bmw'nin alt yapısı ile çalışmaktadır. Arıza taramaları ile hızlı bir şekilde işlem gören cihaz oldukça başarılı.
Ultra ile online programlama ve kodlama işlemleri gerçekleşmektedir. Uyarlama ile araca ekstra işlemler yapılabilir.

-Uyarlamalar/Dönüşümler kısmından ekstra ilave yaptığımız parçaları tanıtabiliriz veya akü değişikliği yapıldıysa, kaç amper takıldığını görme imkanı sağlar. Hırsız alarm modu, alternatif frekans uyarlama gibi. Bağımsız kalorifer eklendiğinde montaj sonrası kodlama yapılabilir. Teyp değişikliğinde uyarlama, elektrikli çevrilebilir römork gibi birçok işlemlerinizi uyarlayıp kodlama yapabilirsiniz. Bunun yanında araca farklı dil sürümleri de ekleyebilir, Led gündüz sürüş far ışıkları programlanabilir.

Ekstra kodlama veya programlama yapmak istediğimizde, tabletimizden Programlama/Kodlama menüsüne girilir.
Ardından Kontrol Ünitesi Listesi kısmından, hangi parçayı değiştirdiysek o kısım seçilir.
Örnek olarak Motor beyni ile alakalı işlem yapıldıysa Motor-DDE-Dizel elektronik kısmından,
Veya bir araçta kombi değişikliği yapıldıysa , Kombi gösterge paneli kısmına girilir.
Online olarak kombinin kodlaması yapılabilmektedir. Eğer tanıtma yapmak istiyorsak, tanıtma seçeneği tıklanır.

Tabletimiz ile aracın canlı verilerini, sorun kodlarını görebiliriz.
Kodlama işlemleri birçok parçayı içermektedir. Transfer kutusu park freni,hidrolik direksiyon kutusu, park asistanı gibi işlemleri kodlama yapabilirsiniz.
Autel Ultra cihazı kullanım olarak çok hızlı olduğu için müşterilerin tercih sebebidir. Ayrıca online kodlama ve programlama işlemlerinde herhangi bir ücret ödemeden Ultra ile gerçekleştirmek mümkün.

Ultra ile aracın navigasyonu güncellenebilir, güncelleme entegrasyon seviyesi işlemi yapılabilir, bireysel programlama ile tek başına programlama yapılabilir.
Bunun yanında araç parçalarınızın hamlama işlemleri yapılabilmekte.
Kısacası Bmw araca hangi parçayı takarsak takalım kodlama ve programlama yapmadan çalışmaz. Ancak Ultra ile bunları başarmak mümkün.


Yorumunuzu bırakın