AUTEL MAXİTPMS TS408 İLE TS508 ARASINDAKİ FARKLAR?
12 Haziran 2020 Cuma

AUTEL MAXİTPMS TS408 İLE TS508 ARASINDAKİ FARKLAR?

Autel otomotiv sektöründe öncü  akıllı teşhis, algılama , analiz sistemleri ve otomotiv elektronik bileşenlerinin araştırma ve geliştirme , üretim, satış ve servisi konusunda uzmanlaşmış ve piyasaya sunduğu ürünleriyle ABD, Almanya gibi 50 den fazla ülke ve bölgeye ulaşmış bir markadır.

Arıza tespitinde profesyonel cihazlarıyla piyasaya girmiş ve her daim kullanıcıların yüzünü güldürmeyi başarmıştır.

Bu yazımızda MaxiTPMS TS408 ile TS508 in özellik ve farklarını konu edineceğiz.
TPMS yani lastik basınç sensörü uygulaması 2007 yılında üretilmeye başlayan araçlardan bu yana kullanılmaya başlanmıştır.Üst segment bazı otomobillerde ise 1998 senesinden itibaren kullanılmaktadır.Lastik basınç sensörlerinin kullanım ömrü 5 ila 6 yıl arasındadır.Kullanım ömrü dolan lastik basınç sensörlerinin içerisinde bulunan pil, ömrünü tamamlamakta ve sensör kullanılamaz hale gelmektedir.Bu durum sonrasında araç göstergesinde TPMS arıza lambası yanmaktadır.

Bu durumları gidermek için ise Autel’in bahsettiğimiz 2 cihazı öne çıkmaktadır.
TS408 modeli tüm tpms sensörlerini aktif ederek sensörün id basınç, sıcaklık ve pil durumunu okumaktadır.Ayrıca büyük renkli ekranı ve  güncel yazılımı ile tpms servis işlemlerinde son derece başarılıdır.Cihazda doğru marka model seçildiği taktirde bütün tpms sensörlerinin aktivasyonları yapılabilir. Sensörlerin birbirine aktarılıp kopyalanması sağlanır.Bu 3 şekilde olur. Aktivasyon ile kopyalama, manuel giriş ile kopyalama,otomatik oluşturma aşamalarından biri seçilerek yapılabilir.Cihazın güncellemesi ise ücretsizdir.


Tft renkli ekran ve 3.7 V3200 mAh Li-polimer bataryaya sahiptir.

Paket içeriğinde;
Maxi Tpms TS408 cihaz
Kullanım kılavuzu
Güç adaptörü
Mıknatıs
Mini Usb kablo
Taşıma Çantası bulunmaktadır.

Ts508 modeli ise yeni nesil Tpms tanılama ve servis aracıdır.TS408 den farklı olarak, bu cihazda iki servis modu bulunur. Bu mod seçenekleri sayesinde zamandan ve enerjiden tasarruf sağlarsınız.Bu modlar hızlı mod ve gelişmiş mod olarak adlandırılır.
Hızlı mod Tpms sensörlerini kontrol etmek ve mx sensörlerini hızlı bir şekilde programlamak için kullanılır. Gelişmiş mod da ise sensör kontrolünü, Tpms teşhisini, mx sensör programlama ve sensör yerini  yeniden tanılamak için kullanılır.

TS508 durum ekranında,
*Ecu sensör kimliğini okuma
*Sensör kimliği ve ecu kimliği eşleştirme durumlarını kontrol eder
*Arıza kodunu okuma ve silme
*Arıza kodlarının detaylı açıklaması görüntülenir


TS408 modelinde olduğu gibi güncellemesi ömür boyu ücretsizdir.

Tablet donanımları olarak renkli ekran,3.7 V 3200 mAh Li-polimer bataryaya sahiptir.

Paket içeriğinde;
TS508 cihaz
Kullanım kılavuzu
Güç adaptörü
Mıknatıs
Mini Usb kablo
Obd II Kablo
Taşıma Çantası yer almaktadır.

Yorumunuzu bırakın