Autel MX808 Arıza Tespit Cihazı İle Araçlarda Orijinal Kilometre Tespiti
21 Şubat 2020 Cuma

Autel MX808 Arıza Tespit Cihazı İle Araçlarda Orijinal Kilometre Tespiti

İkinci el bir araç alırken tercih ettiğimiz özeliklerden biri de aracın düşük kilometreli olmasıdır. Araç kullanıcılarının alım satım işlemlerinde genel olarak karşılaştığı en büyük problemlerden biri araçların orijinal kilometrelerinde oynama yapılması ve kilometrelerin düşürülmesidir. Araç alırken buna dikkat etmeli; aldığımız aracın kilometresinin orijinal olup olmadığını tespit ettirmeli, kilometre dolandırıcılığına maruz kalmamalıyız.

Aracımızın Kilometresi Orijinal Mi Değil Mi Nasıl Öğreniriz ?

Artık birçok araç üreticisi km bilgilerini sadece göstergeye değil abs, şanzıman ve motor beynine de yazıyor. Yani aracın kilometre bilgisi gösterge ekranında düşürülmüş olsa bile orijinal kilometresini abs beyni, şanzıman beyni ya da motor beyninden görüntüleme imkanını bulabiliyoruz.

Oto Galeriler Araçların Orijinal Kilometresini Tespit Edebilir Mi?

Profesyonel bir arıza tespit cihazı ile sağlıklı bir kilometre tespiti yapabilir, araç kilometresinin orijinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Elinde uygun arıza tespit cihazı bulunduran oto galeriler oto ekspertizler orijinal kilometre tespitini rahatlıkla yapabilir.

Kilometresi Düşürülmüş Araçlara Nasıl Müdahele Edilir? Kilometre Tespit Cihazları Nelerdir?

Autel firmasının ürettiği Maxicheck MX808 arıza tespit cihazı ile üzerinde oynama yapılmış, düşürülmüş kilometrelerin tespitini yapabilirsiniz. Darbelere karşı dayanıklılığı, ergonomik yapısı, 4.4. android işlemcili tableti ile bu cihaz kullanıcılarına oto ekspertizlerine birçok alanda işlevsellik kazandırıyor. Fiyat performans açısından en ucuz arıza tespit cihazı olan Autel MX808 ile arıza kodu okuma ve silme, adaptasyon kalibrasyon, canlı veri görüntüleme, servis ve yağ bakım ışıklarını söndürme, dpf rejenerasyonu  gibi işlemlerin yanı sıra araçların orijinal kilometresini tespit edebilirsiniz.

Kendinden tabletli MX808 cihazını bir kablo yardımı ile aracınıza bağlayıp cihazın kontrol ünitesinde gösterilen verilerden aracın gösterge panelindeki kilometrenin düşürülüp düşürülmediğini görebilir, orijinal kilometrenin raporunu çekebilirsiniz. Bu özelliği ile Autel MX808 oto ekspertizlerde oto galerilerde en çok tercih edilen test ekipmanları arasında yer alıyor.

AUTEL MX 808 ARIZA TESPİT CİHAZI İLE ARACIN ORİJİNAL KİLOMETRESİNİ TESPİT ETME VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!


Yorumunuzu bırakın

Yorumlar (3)

i
ibrahim | 4 ay önce

Kilometre düşürme kontrolü yapıyor mu ?

i
ibrahim | 4 ay önce

Kilometre kontrolü yapılıyor mu ?

E
Ertürk | 4 ay önce

Evet kilometre düşürme işlemi yapabilmektedir. Blog yazımızın alt kısmında yer alan videodan ürünü ayrıntılı inceleyebilirsiniz.