DAF Euro6 Araçlarda Arıza Tespit İşlemleri Nasıl Yapılır?
24 Nisan 2020 Cuma

DAF Euro6 Araçlarda Arıza Tespit İşlemleri Nasıl Yapılır?

 Euro6 araçlara bağlanamayan bu arıza tespit cihazı Euro6 araçların piyasada daha çok yer bulması ile yetersiz bir hale gelmeye başlamıştır.

DAF cihazının yetersiz kalması kullanıcıları başka çözümler aramaya yöneltmiştir. Bu çözümlerin başında Jaltest gibi lisanslı üniversal arıza tespit cihazları gelmektedir. Her yeni çıkan araçla üzerine yürütülen çalışmalar sayesinde Jaltest arıza tespit cihazı DAF Euro6 araçlarla sıkıntısız bir şekilde iletişim kurabilir. Yapmak istediğiniz bütün işlemleri sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Jaltest Arıza Tespit Cihazı İle DAF Euro6 Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Tır, Kamyon, Dorse, Otobüs, İş Makinesi, Tarım Makineleri ve hafif ticari araçlarda arıza tespiti yapabileceğimiz jaltest programımıza girşi yapıyoruz ve ardınan tır ve kamyon araçların olduğu bölümü seçiyoruz. Gelen pencerede aktif olan lisanslar arasından DAF markasını seçiyoruz. Gelen model ekranında işlem yapabileceğimiz bütün DAF marka araç modellerini görebilirsiniz. Listede görüldüğü üzere Euro6 araçlara da kolaylıkla bağlanabilir ve arıza tespiti işlemlerinizi yapabilirsiniz. Listeden Euro6 araç seçip devam tuşunu tıkladıktan sonra gelen ekranda bağlanabileceğimizbütün modülleri görebilirsiniz. Motor, Frenler, Takoğraf, Süspansiyon gibi bir çok modüle tek tek bağlanabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra bütün modüller üzerinde aynı anda arıza tespiti yapabilirsiniz. Seçmiş olduğumuzun Euro6 aracımızın Fren Sistemi sistemini seçiyoruz ve bağlanıyoruz. Sol tarafta açılan menüde “DİYAGNOZ” Seçeneği üzerinde devam ediyoruz. Daha sonra gelen ekranda aracımızın ECU hafızasındaki mevcut olan hatalarını görünteleyeceğiz. Arıza kodları ve kısa açıklamalarını yanında ki ”i” işareti ile arızanın nedenleri hakkında detaylı bilgi alabiliriz. Diğer tarafta ise arızanın nasıl onarılacağını gösteren açıklamalı resim ve dökümanlara ulaşabileceğiniz bir simge daha bulunmaktadır. Buradan onarım ile alakalı bütün detayları görüntüleyebilir takip etmeniz bütün adımlarla alakalı deyatlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İşlemleriniz bittikten sonra müşteri kaydını saklayabilirsiniz. Araçlarla alakalı yapamadığınız bir işlemle alakalı Jaltest firmasının tek resmi Türkiye distribütörü olan Nitro Mekatronik  ile iletişime geçebilirsiniz.

Jaltest programı Türkçe dil desteği ile işlerinizi oldukça kolaylaştırmaktadır. Programın arayüzü, arıza kodlarının açıklamarı gibi programın içerisinde bulunan onarım ile alakalı dökümanların tamamından Türkçe olarak faydalanabilirsiniz.


Yorumunuzu bırakın