Dsg şanzıman kartı yazılım güncelleme işlemi nedir nasıl yapılır?
29 Nisan 2020 Çarşamba

Dsg şanzıman kartı yazılım güncelleme işlemi nedir nasıl yapılır?

Dsg şanzıman kartı yazılım güncelleme işlemi nedir nasıl yapılır?

Distribütörlüğünü yaptığımız, Magicmotorsport firmasının üretmiş olduğu, araçlara uygulanan chip tuning işleminin yapılmasını sağlayan cihaz Flex’ den bahsedeceğiz.

FLEX programlama cihazı ile araçların motor ve şanzıman kontrol ünitelerini okuyabilir, yazabilir ve değişiklikler yapabilirsiniz.

Bahsedeceğimiz işlemler daha önceki dönemlerde x17 cihazı ile gerçekleştiriliyordu. Ancak araç teknolojisinin gelişmesiyle yeni otomobillerde ve sistemlerde x17 donanımı yetersiz kaldı. Bu sebeple Magicmotorsport uzun yıllardır argesini yapmış olduğu Flex cihazını üretti.

Flex gerek donanım gerek tasarım ve gerek hız bakımından x17 cihazına göre çok daha iyi. Şanzıman paketi ise x17'ye göre fiyat olarak daha uygun.

Chip tuning işlemini yapan cihaz FLEX, Master ve Slave olarak kullanılmakta ve satışa sunulmaktadır. Cihaz online olarak işlem yapmanızı sağlamakta ve sürekli gelen yeniliklerle kendini her daim güncel tutmaktadır.

Yalnızca Chip Tuning işlemi değil DSG Şanzıman kodlama işlemi, EGR çözümlemeleri, DPF çözümleme, İmmo çözümleme olaylarını da gerçekleştirmenize olanak sağlamaktadır.

Flex ile DSG Şanzıman kartlarının yazılımlarını okuyup yazabilirsiniz. Ayrıca güncelleme işlemleri de yapılmaktadır.

DSG şanzımanlar da en büyük problem olan klonlama işlemidir. Klonlama işlemini FLEX ile profesyonel ve sıkıntısız şekilde yapabilirsiniz. Bunların yanında Flex sıfırlama ve programlama işlemlerinizi de yapmaktadır.

Yapmak istediğiniz işlemlerinizi obd ile bağlanarak yapabilir masaüstü okunması gerekli beyinleri de Flex’in içerisinden çıkan ek aparatlar yardımıyla profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kilitli beyinleri de Flex ile gelen ayrı aparat ile açabilirsiniz.

Flex ile immolu veya immosuz farketmeksizin işlem uygulayacağınız aracın şanzıman yazılımlarını çekip yeniden diğer şanzıman kartına aktarabilirsiniz.

Flex cihazı Master ve Slave olarak kullanılmaktadır. Master paket aldığınızda dosyaları kendiniz açık bir halde istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Master paketin en güzel yönlerinden birisi de kendi altınıza bayiler alabilmenizdir.

Slave paket kullanırken ise dosyalarınız kapalı bir şekildedir. Bağlandığınız master paketli bayiniz ile dosyaları düzenlemeniz gerekmektedir. Şirketimiz müşterilerimize dosya hizmetinde bulunmaktadır. Yani Master veya Slave paketlerinden birini satın alan müşterilerimize öncelikli olarak dosya hizmeti vermekteyiz.
Bu sebeple işe öncelikle Slave paket ile başlayabilirsiniz. Slave paket kullanımından Master pakete geçmek istediğiniz de ise paketinizi istediğiniz zaman Master pakete geçirebilirsiniz.

 


Yorumunuzu bırakın