ECUTEST Simülatörü ile Magnetti Marelli 8F3 Beyin Tamiri Nasıl Yapılır?
27 Ekim 2020 Salı

ECUTEST Simülatörü ile Magnetti Marelli 8F3 Beyin Tamiri Nasıl Yapılır?

ECUTEST Simulatörü ile Magnetti Marelli 8F3 Beyin Tamiri Nasıl Yapılır

ECU, tüm motor yönetimi ve kontrollerden sorumludur, ve motorun çalışma şartlarını sürekli olarak denetler, parametreleri hesaplar ve sürekli olarak değişkenleri ayarlar. Tüm bu ayarlamalar, motorun yükü, devri, çevre değişkenleri (hava sıcaklığı, hava yoğunluğu, motor sıcaklığı, barometrik basınç vs…) göz önüne alınarak bir saniye içerisinde yüzlerce kez gerçekleşir.

Magnetti Marelli 8F3 motor beyninde tüm bu ölçümler, basınç, sıcaklık, devir, hız, hava yoğunluğu vs…gibi değişkenlerin, milyarda bir sapma ile, motor içinde bulunan yüzlerce sensör tarafından yapılması ile mümkün olmaktadır. Sizler için ECUTEST  beyin test simülatörü ile bahsettiğimiz sensörlerin girişlerini çıkışlarını ve aktardığı verilerin testini sağlayabilirsiniz.


Motor beyninden Ecutest  ile enjektör testlerini krank ve kam mili giriş testlerini Magnetti Marelli 8F3 beyninde hızlı ve pratik bir şekilde testlerini sağlayabilirsiniz. Bu beyin üzerinde immobilizer işlemleri gibi koruma sistemlerinin onarımı ve testleri de sağlanmaktadır.

Kolay ve az maliyetlerle motor beyninin içerisindeki entegrelerin parçaların işlem görüp görmediğini anlamanızı sağlar. Arızalı motor beyni parçasının bulunduktan sonra değişimi yapılır. Tekrardan Ecutest beyin simülatörüne  bağlanarak son kontrolleri simülatör üzerinde test edilir. Arızanın kaynağını elektrik tesisat ve elektrik diyagramı şemalarını kullanarak, hızlı ve net bir şekilde tespit ederek gerekli iş süresini minimuma indirgeyip deneme yanılma gibi zaman kayıplarını ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Araca ihtiyaç duymadan masa üzerinde testlerinizi Magnetti Marelli 8F3 beyinde gerçekleştirebilirsiniz. Yazılımın doğru olup olmadığını cihazın üzerindeki OBD-II  soketine arıza tespit cihazı ile bağlanarak kontrol edebilme şansınız mevcut.Yorumunuzu bırakın