Oto Ekspertiz ve Oto Galeriler İçin Kullanılabilecek En İyi Arıza Tespit Cihazları
30 Mart 2020 Pazartesi

Oto Ekspertiz ve Oto Galeriler İçin Kullanılabilecek En İyi Arıza Tespit Cihazları

Oto Ekspertiz ve Oto Galeriler İçin Kullanılabilecek En İyi Arıza Tespit Cihazları

Gelişen ve değişen teknolojiyle birlikte, otomotiv sektörü de bu teknolojiye ayak uydurmuş, araçlar da buna uygun bir şekilde üretilmeye başlanmıştır. Bu durum da araçların tamiri, arıza tespiti için elektronik cihaz ihtiyacını doğurmuştur. Bu ihtiyaç doğrultusunda üretilen arıza tespit cihazları ile birlikte servislerde mekanikten elektroniğe geçiş olmuştur. Aynı şekilde bu sektörün bir parçası olan oto ekspertiz ve oto galeriler de arıza tespit cihazları ile birlikte işlerine kolaylık sağlamıştır. Cihazlarla birlikte araçların elektronik kontrol ünitesine bağlanarak araç hakkında bilgi sahibi olabiliyor, araç üzerinde bir hata varsa bunu kolay bir şekilde görebiliyoruz.

Her ihtiyaca, isteğe ve her bütçeye uygun bir arıza tespit cihazı mevcuttur. Yetkili ve özel servisler, oto ekspertizler, oto galeriler ve araç sahibi son kullanıcılar gibi birçok alana ve kişiye hitap eder.

Yetkili ve özel servise gidip vakit kaybı yaşamadan iş yapmak isteyen, alım satımını yaptığı araç hakkında doğru bilgi sahibi olmak isteyen aracın arıza durumunu öğrenmek isteyen oto galeriler ve oto ekspertizler için en iyi arıza tespit cihazları bir dünya markası olan ve bizimde distribütörlüğünü yaptığımız Autel firmasının üretmiş olduğu Autel MX808 ve MD 808 dir.

Autel MX808 ve MD808 cihazları ile adaptasyon kalibrasyon, yağ sıfırlama, direksiyon açı sensörü sıfırlama, dizel partikül filtre rejenerasyonu, akü tanıtma ve sıfırlama, servis ışığı söndürme gibi birçok işlem yapılabilir. MX808 cihazı başka bir laptop yada tablete ihtiyaç duymadan işlem yapabileceğiniz kendisinden ekranlı tabletli bir cihazdır. MD808 de yine kendisinden ekranlı bir el terminali şeklindedir. Her iki cihazda çantasıyla kolaylıkla yanınızda taşıyabileceğiniz şekilde oldukça kullanışlıdır. Enerjiyi obd soketi üzerinden alır. Obd soketi bulunan her araca bu cihazlarla bağlanabilirsiniz.


 

Yorumunuzu bırakın