Ford Araçlarda Airbag Resetleme Nasıl Yapılır? UCDS Pro+ Cihazı Ne İşe Yarar?
11 Mart 2020 Çarşamba

Ford Araçlarda Airbag Resetleme Nasıl Yapılır? UCDS Pro+ Cihazı Ne İşe Yarar?

Ford Araçlarda Airbag Resetleme Nasıl Yapılır?

UCDS Pro+ Cihazı Ne İşe Yarar?

Airbag (hava yastığı) Araçlarda çarpışma esnasında içerisine hava veya gaz ile şişerek, yolcuların güvenliğini sağlayan sistemdir. Airbag kısa sürede açılıp ciddi yaralanmaları engelliyor ve güvenli sürüş imkanı sağlıyor.

Airbag lambası yanıp sönüyorsa, sürekli yanıyorsa airbag sisteminde bir hata var demektir. Ve resetleme işlemi gerekir.

Ford araçlarda airbag resetleme işlemi ucds pro+ cihazı ile yapılır.

UCDS Pro+ Cihazı Ne İşe Yarar?

Ucds pro+ , Ford araçlar için özel üretilmiş full lisanslı ve aktivasyonlu, içerisinde 35 kontörle gelen arıza tespit ve ecu programlama cihazıdır. Bu cihazla birlikte Ford marka araçlarda arıza tespiti, şanzıman abs motor beyni programlama, airbag beyni resetleme, adaptasyon ve kalibrasyon, chiptuning işlemlerini yapabilirsiniz.

Bazı işlemleri uygulama içinde direk yapabilirsiniz ama bazı işlemler için token (kontör) olması gerekiyor. Ford Ucds Pro+ cihazı içinde 35 kontör yüklüdür ve kontör bittiğinde tekrar yükleme yapılamaz. Kontör isteyen uygulamalar için yeni bir cihaz almanız gerekir.

Ucds Pro+ cihazı ile Ford marka araçların tüm modellerine müdahale edebilirsiniz. Cihazla yapabileceğiniz birçok işlem mevcut. Airbag sıfırlama başta olmak üzere arıza tespiti, anahtar kodlama, beyin programlama, abs programlama, emniyet kemeri ikaz sesleri aktivasyonu, ortalama yakıt tüketimi aktivasyonu, V serisi radyo kodu alma, gizli özellik aktifleştirme, modülleri aktif ve deaktif etme, eeprom ve flash okuma yazma, far kalibrasyon işlemleri, direksiyon açı sensörü sıfırlama gibi birçok işlem yapabilirsiniz. Aynı zamanda en yeni model araçlarda bile motor beyni yazılımlarını herhangi bir şifre olmadan bu cihazla online olarak yükleyebilir, yedek anahtar tanıtma, anahtar kodlama gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu cihazın en önemli özelliği ise şifre gerektirmeden 2019 model yılına kadar bütün araçların orijinal yazılım ile motor beyni programlarını tekrar yükleyebilmeniz.

 


Yorumunuzu bırakın