Ford VCM2 Arıza Tespit Cihazı Tamiri Nasıl Yapılır?
5 Mayıs 2020 Salı

Ford VCM2 Arıza Tespit Cihazı Tamiri Nasıl Yapılır?

Ford Arıza Tespit Cihazı Nedir?

Ford VCM2 arıza tespit cihazı yetkili ve özel servislerin kullandığı orijinal bir servis cihazıdır. Bu cihaz ile ford motoru kullanılmış bütün hafif ticari ve binek araçlar üzerinde detaylı diagnostik işlemlerini yapabilirsiniz. Diagnostik işlemlerinin dışında bütün servis işlemlerini ve programlama işlemlerini yapabilirsiniz.

Ford arıza tespit cihazı ile yetkili servis şifresi olmadan 2010 modele kadar olan ford araçlarda anahtar kodlama işlemlerinizi yapabilirsiniz. 2010 sonrası araç modellerinde ise bu tür kodlama işlemlerini yapabilmeniz için yetkili servis şifresi alınması gerekmektedir. Ford arıza tespit cihazı araçlar üzerinde otomatik tanıma yaparak işlerini kolaylaştırır. Bunun yanı sıra araçlar üzerinde arıza kodu okuma silme, anahtar kodlama, enjektör kodlama, dpf rejenerasyonu, direksiyon açısı sıfırlama gibi işlemleri yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Ford VCM II arıza tespit cihazlarında oluşan arızalara için neler yapabileceğinizden ve Nitro Mektronik şubelerinde Ford VCM2 tamiri ve aşamalarından bahsedeceğiz.

Ford VCM2 Tamiri Nasıl Yapılır?

Her gün gelişen ve yenilenen teknoloji otomobil sektörünü de büyük ölçüde etkilemiştir. Teknoloji sayesinde daha önce el ile tamirleri yapılan araçlar yeni üretilen araçlarla birlikte neredeyse tamamen elektronik sisteme geçmiştir. Böyle bir durumda araçlarda oluşan arızaların tespitini ve onarımlarını el ile yapmakta imkansız hale gelmiştir. Araçlarda oluşan arızaların tespiti ve çözümü için ECU ile iletişime geçecek arıza tespit cihazlarına ihtiyaç duyulmuştur.

Ancak her elektronik malzemenin kaderinde olduğu gibi arıza tespit cihazlarının da arızalanması doğaldır. Arıza tespit cihazlarında meydana gelen arızalanmalar yüzünden, araçlarda oluşan elektronik arızaların tespiti neredeyse imkansız bir hale gelmektedir. Ayrıca cihazlarınızda meydana gelene arızalanmalar tamirhanelerdeki işlerin aksamasına ve müşteri kayıplarına dahi yol açabilir.

Ford VCM2 tamiri cihazının arızalanması durumunda size en yakın Nitro Mekatronik şubesine cihazınızı ulaştırmanız yeterlidir. Ardından cihazın onarım işlemlerini başlayacaktır. Şubelerimize ulaşan cihazınız kayıtları açıldıktan sonra cihazda meydana gelen arızalanmalar uzman personelimiz tarafından hemen tespit edilir. Ardından Teknik destek ekibimiz tarafında size cihazın durumu hakkında ve yansıyabilecek onarım ücreti hakkında bilgi verilir. Onaylamanız durumunda cihazın onarımına anında başlanır. Büyük bir titizlikle onarımı en kısa sürede tamamlanan cihazını teslim almanız için personelimiz tarafında sizlere bilgi verilmektedir.

Yorumunuzu bırakın