Hyundai Ioniq Hybrid Batarya Arızası
12 Ağustos 2021 Perşembe

Hyundai Ioniq Hybrid Batarya Arızası

Hyundai Ioniq hybrid olan ülkemizde pek yaygın olmayan bir modeldir. Bu araçlar yüksek voltaj ile çalışan bir elekrtikli motor, batarya ve jenaratör sistemleri ile donatıldığı için ülkemizdeki ustaların büyük kısmı bu araçlar ile ölüm tehlikesi olduğu için uğraşmak istememektedir. Bu sebepten dolayı ülkemizdeki hybrid araçların elektrik motoru sistemindeki arızaları ya çok zor çözülmektedir ya da çözülememektedir ve bu Hyundai ioniq model araç da bu kategoridedir.


Nitro Mekatronik Garaj hybrid ve elektrikli araçlar ile eğitimli personel sayesinde çözüm sunmaktadır. Hybrid araçlarda bilindiği üzere içten yanmalı motor’a ek olarak elektrikli motor ve şanzıman’a ek olarak hybrid motor kavraması bulunmaktadır. Besleme olarak ise Hybrid batarya ünitesi ve batarya yönetim sistemi elektroniği bulunmaktadır. Bu parçalardan herhangi birisinde arıza oluşması durumunda ya hybrid sisteminiz ya da içten yanmalı motorunuz çalışmaz hale gelebilir. 


Hybrid araçlar genellikle üzerinde bulunduğu elektrik motoru üzerinden içten yanmalı motora ilk hareketi verir. Hybrid batarya tamamen bittiği zaman içten yanmalı motor elektrik motorundan güç alamayıp motorun çalıştırılamamasına neden olacaktır. Bu durumda çalışmayan bir araç ile karşı karşıya kalırsınız. Böyle bir duruma düştüğünüzde Hyundai ioniq hybrid sisteminde bulunan yaklaşık DC250 volt civarındaki akım ölümcül sonuçlar doğurabileceği için özel servisler bu bataryaya müdahale etmek istememekte ve bataryayı çok yüksek maliyetlere yenisi ile değiştirmeyi size önermektedir. Fakat bu sorunu yaşadığınızda genel olarak çok yüksek maliyetlere batarya değiştirmenize gerek kalmadan eğitimli ve tecrübeli ekibimiz sayesinde bataryanızda gerçek bir arıza olmadığı sürece bataryanızı onarabilmekteyiz ve aracınızı çok yüksek maliyetlerden kurtarmaktayız.

Nitro Mekatronik ayrıcalıklarından yararlanmak, farklı konularda detaylı bilgilere ulaşmak için Nitro Mekatronik Web Sitesi ve Nitro Mekatronik Forum adresini takip edebilir ya da 0850 755 02 30 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın