Iveco Euro 5 Araçların Adblue Sorunlarının Çözümü Nedir?
18 Mart 2021 Perşembe

Iveco Euro 5 Araçların Adblue Sorunlarının Çözümü Nedir?

 Trafikte yer alan araç sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Bu duruma bağlı olarak birçok ülkede araçların doğaya vermiş olduğu zararı minimize etmek amacıyla egzoz sistemleri günden güne gelişme ve farklılık göstermektedir. Adblue sisteminin kullanılması, bu gelişmelerin en değerli olanıdır. Adblue sıvısının kullanımı, günden güne artış göstermektedir. Bu artış da ülkelerin çıkarmış olduğu araç üretim yasalarında ki kararlardır. Bir çok ülke bu konu da katı bir tutum sergilemektedir.

Avrupa ülkelerinin kullandığı Euro 5 motorlar çıktıktan sonra Adblue kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. İtalya merkezli otobüs, kamyon, tır ve dizel motor üreticisi olan Iveco, ürettiği araçlarda Adblue sisteminin kullanımına özen göstermektedir. . Adblue sistemini kullanan araçlar Euro 5 standartlarına uygun Nitrojen Oksit (NOx) emisyon değerlerine ulaşır. Dolayısıyla Iveco markası, Euro 5 standartlarına uygun olması için, ürettiği Iveco tır, Iveco kamyon ve Iveco otobüslerde SCR sistemini kullanmaktadır. Adblue sistemi, SCR sisteminin son parçasıdır. Adblue sistemi, Adblue yakıtını depolayan Adblue deposu ve Adblue yakıtını püskürten Adblue püskürtücüden oluşur.


Adblue kullanımı Avrupa'da zorunlu hale geldiği için en çok Avrupa'da kullanılır. Avrupa çevresindeki ülkeler de bundan etkilenir. Ancak Adblue yakıtı kullanılmayan ülkeler de vardır ve bu ülkelerde Adblue sisteminin birçok problemiyle karşılaşılır. Adblue yakıtı Adblue deposunda tutulduğu için Adblue yakıtı mazotla temas etmez. Adblue sistemi sadece egzoz gazını arındırma amaçlı kullanılır. Iveco marka araçlarda Adblue yakıtının performansa hiçbir katkısı yoktur. Ancak eğer Adblue deposunda yeterince Adblue sıvısı kalmazsa araç performanstan düşer. Oluşan performans kaybı yüzünden araçlar yavaşlar veya yükü çekemediği için çalışmaz. Eğer Adblue sistemi, Adblue emülatör ile çözümlenirse , aracın beyni Adblue sistemini çalışıyor olarak görür ve herhangi bir performans kaybı yaşanmaz. Adblue emülatörünün Iveco araçlara hiçbir zararı yoktur. Iveco Euro 5 uyumlu Adblue sistemleri, Iveco 9 in 1 Euro 5 Adblue iptal cihazı aracın motor beynine monte edilerek çözümlenebilir. Adblue  emülatörü sadece araçtaki Adblue sistemini çözümlenmesiilgilidir ve araca hiçbir zararı yoktur. Adblue çözümlemesi yapılan araçlarda Adblue sıvısının azalması araçlarda her hangi bir soruna sebep olmaz.

Iveco 9 in 1 Euro 5 Adblue emülatörü;
• Iveco araçlarda dozaj pompasının etkisini bitirmektedir.
• Sıcaklık sensörlerini devre dışı bırakarak uyarı almamanızı sağlar.
• DPF – Dizel Parçacık Filtresinin sorunlarını çözümler.
• Sistem kurtarma filtresi için yakıt enjeksiyonunu kapatır.
• Nox sensörünü devre dışı bırakır.


Bu ve daha bunun gibi daha fazla bilgi için; nitrobilisim.com.tr/forum ve https://garajmarket.net/  adreslerini ziyaret edebilir ya da  0850 755 0230 numaralı telefonumuzdan bizleri arayabilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın