JALTEST İLE TÜM FİLONUZA TEK BİR ARIZA TESPİT CİHAZI
22 Kasım 2017 Çarşamba

JALTEST İLE TÜM FİLONUZA TEK BİR ARIZA TESPİT CİHAZI

Jaltest, tüm ticari araç diagnostik gereksinimleri için eksiksiz bir çözüm sunan çok markalı bir diagnostik sistemidir. Ayrıntılı teknik bilgileri, basit ve kullanımı kolay bir şekilde sunma kabiliyeti ile Jaltest arıza tespit cihazı günümüzün modern atölyelerinde önemli bir ağır vasıta arıza tespit cihazıdır.

Tamamen kendi kendine yardım eden gelişmiş arıza tespit cihazıdır. Araç sistemlerini tarama, hata kodlarını görüntüleme, fotoğraf sensörleri ve ECU'ları görüntüleme, parçaları bulma ve çok daha fazlasını yapma olanağına sahiptir. Ayrıca fren kalınlığı, debriyaj kalınlığı, yol yüksekliği, yağ kapasitesi ve bir çok faktör gibi bağlantı şemaları gibi teknik bilgiler sağlar.

Jaltest, bir diagnostik  aletinden daha fazlasıdır; Tam bir  hastane görevi gören ağır vasıta arıza tespit cihazıdır.JALTEST ÇOK MARKALI ARIZA TESPİT CİHAZI İLE YAPABİLECEKLERDEN BAZILARI;

TEŞHİS

Alınan hata kodlarıyla ilgili kullanıcı bilgilerini sağlayarak ECU'nun arıza hafızasını okumasına izin verir.

Bu işlev, kullanıcının hataların belleğini temizlemesini sağlar; eğer hata mevcutsa, ECU tarafından tekrar tespit edilecektir.Tespit edilen arıza kodlarını aşagıdaki yönledirme ile rahatlıkla çözebilirsiniz.

ÖLÇÜM DEĞERLERİ

Ekranda ECU'ya bağlı farklı sensörlerin değerlerini görüntüler.

ECU VERİLERİ

Her sisteme bağlı ECU'nun teknik verileri, seri numarası, yazılım versiyonu, üreticinin referansı vs. gibi bilgileri bu kısımda bulabilirsiniz.

BİLEŞEN AKTİVATÖRÜ

Bunlar sistem bileşenleri ile yapılabilen doğrudan testlerdir. Örneğin, bir ABS modülatörünü çalıştırın, süspansiyonu etkinleştirin gibi testler uygulayabilirsiniz. Bu şekilde bu bileşende arıza olup olmadığını bulabilirsiniz.

Solenoid valfler, araç şasisini yükseltmek veya azaltmak için ... Bu, örneğin motor testlerini yapmak için kullanılan diagnostik bir işlemdir.

Her sisteme bağlı silindirlerin dengesi, silindirlerin kesilmesi veya sıkıştırılması gibi durumunu kalibre edebilirsiniz.

KALİBRASYON

Bazı sistemler, doğru çalışması için bazı bileşenlerin kalibre edilmesini ister. En iyi örnek elektronik süspansiyonlardır;

Not: ECU'nun doğru işlevi görebilmesi için referans değerleri saklanmalıdır.


PARAMETRELER

Bazı kontrol üniteleri farklı ayarlarla çalışır. Bu seçenek sayesinde ayarları ve parametreleri kontrol ünitesine kopyalamak mümkündür.

Bu şekilde, kontrol ünitelerini ilk kurulumunda programlamak mümkün olacaktır. Bazı sistemlerde,değişiklik yapmak mümkündür.

SIFIRLA

Bu nokta, bakım kontrol üniteleri sayaçlarının sıfırlanmasını ifade eder. Bakım işlemleri yapılırsa da bakım alarmı sıfırlanmaz ise,bakıma ilişkin uyarı mesajı devam edecektir. Diagnostikin parçası olan hafıza hata kodlarıyla birlikte yanmaya devam edecektir.

BAĞLANTI ŞEMASI

Diagnostiki kolaylaştıran yapılandırma, bileşenler, hata kodları ve hata kodları hakkında ek bilgi içeren sistemin ayrıntılı diyagramı ve şemasını rahatlıkla görebilirsiniz.

SİSTEM TEKNİK BİLGİLERİ

Kontrol değerlerini, açıklamaları, grafikleri, çizelgeleri gösteren sistemin teknik bilgilerini görebilirsiniz.

Yorumunuzu bırakın